| djbdkjfkdjfkjdkfdfkdsvhfsdhbvbhjvgbdsfg a întrebat:

Nu mai suport am incercat sa evit acele jalnice insulte fata de dintii mei recunosc ca am strunga si imi sunt putini strambi unul mai mare decat cellalat si putin spart dar toti incep deja :copii mici imi spun Du-te tu si pune-ti un aparat dentar ca nu vezi ce strambi iti sunt dinti! Du-te tu cudinti aia! Si ma simt asa incat dupa ce ma insulta acesti oameni sa nu mai pot sa ma apropii de altii(mai ales de baietii care-mi palc sa nu rad in fata lor ca sa nu vada ce dinti amangrysa nu-si faca o impresie urata depsre minesadeu m-as baga in seama cu toti dar dinti astia ma impiedica si i-am zis la parinti ca vreau aparat dentar dar zic ca nu mi intrepta(ca eu vreau sa nu mai am strunga)si au zis ca cei care zic de mine si comenteaza sa nu-i bag in seama usor de zis dar cand trebuie sa vorbesc cu o persoana noua nu vreau sa-i dau impresii :Cum sa scap de insultele astea multi dintre voi veti spune sa am incredere in mine sau sa port aparat! dar vreau ceva nousadnupot sa am incredere in mine! AJUTOR va dau funda la cele mai bune raspunsuri!

Răspuns Câştigător
| Rioko a răspuns:

Si eu am 2 dinti mai in fata si unul spart si te inteleg prin ce treci... de ex. mie imi spuneau bugs bunny intr-un timp dar le-am arat ca nu imi pasa au terminat intr-o saptamana. Poate ca ar trebui sa ii spui unei fete cu care esti tu mai apropiata (eventual sa o rogi pe cea mai buna prietena) sa le zica ceva de genu : "bai mai terminati odata cu fazele astea,... ce e mult strica " si daca comenteaza la ea ar putea sa zica :"tu nu te uiti la tine ce slab/gras/inganfat/'destept'/ciudat/naspa te-ai imbtacat azi? Si mai ai tupeul sa comentezi" Dar sa fie o fata un pic mai tupeistawinking
Pana la urma ar trebui sa nu iti mai pese pentru ca o sa se rezolve toate si de baieti ai timp si alti prieteni iti poti face oricand.

P. S.: Daca vrei sa mai vb da-mi un mesaj cu ID-ul tauwinking big grin

9 răspunsuri:
| Razvan a răspuns:

Tocmai genul asta de elemente ne fac specialihee heeDe ce vezi numai partea negativa a lucrurilor?tongueFa haz de necaz de acest mic defect. Oricum nu e ceva ce va dura toata viata.Cand vei implini 18 ani vei putea rezolva problemawinkingSi te rog eu ca pana atunci sa nu iti faci zilele amare din cauza astawinking

| Rioko a răspuns:

Bine cand am zis spart m-am referit la o bucatica de max 2 mm rupta dintr-un dinte (accident f urat cu rolele) dar mi-am uniformizat partea aceea si acum abia se mai observatongue. Sfatul meu ca si al celor de mai jos(pe langa ce am spus prima data) e sa te duci si la un dentist sa te vada macarwinking

| Anduciu a răspuns:

Strunga se duce cu aparat dentar.Si eu am avut, dar am purtat aparat dentar pentru ca aveam incisivii prea in fata.Acum am dintii drepti si nu mai am strunga.big grin

| djbdkjfkdjfkjdkfdfkdsvhfsdhbvbhjvgbdsfg explică:

Poate veti spune de poza de la avtr dar din profil se vad superhappydoar in fata e najpa!

| zozolyyop a răspuns:

Buna! sa stii ca eu am aparat dentar de 1 an si 3 luni si nu mi-a spus nimeni nimic de aparat sfatul meu este sa-ti pui un aparat dentar si daca te mai jignesc sa faci haz de necaz stiu cum e te inteleg un aparat dentar ti-ar rezolva problema uite eu am o prietena care si-a pus aparat dentar cu 10 milioanewinking daca vrei sa vb add poonky_funkyb

| Spiku a răspuns:

Sincer mie imi plac fetele cu strungareata:X

| Lacramioara7531 a răspuns:

Nu ar trebui sa te mai plangi, si ar trebui sa-ti pui aparta dentar, dintii nu se indreapta singuribig grin du-te la un stomatolog, este cea mai buna cale ca sa ai un zambet frumos happy

| ^_^just*me^_^ a răspuns:

Explcale parintilor tai ca nu sunt ei in masura sa isi dea cu parerea, asta e treba unui dentist! Parerea mea e ca ar fi mai bine sa te duci la dentist si el sa iti zica daca e sau nu prea tarziu sa iti pui aparat dentar.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si eu stiu cum eu.nam avut strungareata.am avut dintii din fata strambi dar odata cu inaintarea in varsta s-au indreptat chiar perfect. dar acum depinde de caz zic eu. dar ar trebui sa te duci la un stomatolog.si nu-ti mai fa zile amare din cauza la niste prosti care numai de caterink sunt buniwinking