| marianalex55 a întrebat:

Nu pot sa vorbesc cu fete, ce sa fac? Nu am tupeul sa vorbesc cu fete, dăți-mi un sfat

10 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Daca ai incercat sa vorbesti cu ele, la fel cum scrii, nu ma mira.

| marianalex55 explică (pentru darrio2007):

Nu cred că ești în măsură să mă judeci pe mine

| darrio2007 a răspuns (pentru marianalex55):

Nu, doar tu o poti face.

| Aasdfghj a răspuns:

Buna! E bine ca nu ai tupeu fiindca daca si lor o sa le scrii la fel cum ai facut-o aici, nu are sens. Nimeni nu sta cu cineva care nu stie sa scrie.

| marianalex55 explică (pentru Aasdfghj):

Nu cred că ești în măsură să mă judeci pe mine.

| Aasdfghj a răspuns (pentru marianalex55):

Hai ca esti amuzant. rolling on the floor)

| sierra1 a răspuns:

A vorbi cu fete nu inseamnă a avea tupeu, inseamnă a fi comunicativ, social și prietenos

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Nu ai tupeul, pentru că ai frica. Ai frică de fete, pentru că ai frică de viață, ai frică să trăiești.
Să vorbești cu fete are o finalitate. Să ți-o spun sau să ți-o arăt? Te faci că nu știi? De asta ți-e frică. Și mie mi-a fost, frică rău de tot. Știi cum am învins frica, adică lipsa de tupeu? Am început să vorbesc. Aceasta este unica soluție. Să începi. Se începe cu bună ziua, servus, salut, ce mai faci.

| dariasisi7 a răspuns:

Încearcă să te uiți în fața când vb, nu la ea, te v a ajuta sa nu mai ai stresul ca se uită la tine.
Ca sa ai tupeu trebuie sa iei pe cineva mai tupeist cu tine. De obicei felul asta de persoane îți dau energia lor și vei deveni și tu un pic mai tupeist

| Andreeahelpme a răspuns:

Dacă îți este rușine fata în fata, vorbește cu ele prin mesaje și tu ii vei explica fetei pe card o placi sau cu care dorești sa ieși sau sa vorbești ca ești foarte timid. Poate vor înțelege