| adyy33 a întrebat:

Nu reusesc sa fac un dvd bootable eu am acum sistem de operare win7 si vreau sa fac un dvd bootable cu un alt sistem de operare mac os x da nu reusesc l-am instalat cu o masina virtuala da nu reusesc sa fac pe dvd. dau funda ajutorrrrrr

3 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Doua intrebari: din ce vrei sa faci CD-ul bootabil? Dintr-o imagine sau dupa un alt CD? A doua intrebare: cu ce program?

| adyy33 explică (pentru Salontanul):

Am reusit sa fac dvd bootable se pare ca pe toate le faceam bootable numai ca nu mi se potrivea versiunea...acum al alta problema termin de instalat mac os x si da restart intru in partitia aia care are mac os x si se blocheaza o imagine de la aipal am auzit ca trebuie sa apas ctrl+R dar nu merge crying ma puteti ajuta?

| Salontanul a răspuns (pentru adyy33):

Nu mi-ai spus cu ce faci CD-ul. Cu Nero? Daca da, dai "Burn image to disc" si gata.