| girlbrushedpink3 a întrebat:

Nu stiu ce sa fac de revelion! am 14 ani si am zis sa imi petrerc revelionul cu niste prieteni. iar parinti mei au fost aproape de acord sunt sigura ca daca ii mai intreb odata ma vor lasa. da stiti nu as vrea sa ii las singuri de revelion. ca si asa eu eram singura pentru. ei ca soramea mai mare nu mai sta acasa de revelion. si nu au ce face. da mas duce acoolo tare! nu stiu ce sa fac. ceva sfaturi?straight face

15 răspunsuri:
SoftCristi
| SoftCristi a răspuns:

Poate e timpul sa mai pleci asa, incet-incet de langa ei. Si ei au plecat tot asa de la parintii lor, e normal. Asa vor pleca si copiii tai.

| bluesky a răspuns:

Eu te sfatuiesc sa te duci, pentru ca varsta asta de adolescenta nu o vei mai ave aniciodata si cand vei avea 20 de ani si griji vei realiza ca ai trecut prin cei mai frumosi ani din viaza fara sa faci nimic si vei regreta.Parintii tai cus iguranta vor intelege, ei au trecut de varsta cand mergeau la baluri si petreceri acum sunt parinti sie timpul ca si tu sa mergi.
Poropune-le sa mearg asi ei undeva, la neamuri, prieteni, vezi sau in oras la un restaurant daca acasa nu vor sa ramana. Suuces si sarbatori fericit!

| ☻☆Diana☆☻ a răspuns:

Aceasi situatie la mine: Am 14 ani, am o sora mai mare cu 8 ani care face revelionu` la 500 km distanta (norocu meu, ghinionu` lu mami si lu tati)laughing
Adevarul e ca e cel mai bine sa te duci si sa te distrezi, ca na, stai mereu cu ei, revelionuoh go on ce-i asa important?
Fii sigura ca ai tai au ce sa facawinking Cel putin ai mei abia asteapta sa scape de mine, ca in anii trecuti ma trimit la bunici, la neamurilaughing (anul asta e primul rev) si se fac tristioh go onlaughing
Smecherasi patintii astialaughing

| 1235678907452352 a răspuns:

Eu am 13 si ma duc la niste prieteni. iar parinti mei se duc la restaurantthinkinghappy

| MihaiAngel a răspuns:

Mikaila te sfatuiesc sa te duci dar sa nu exagerezi cu alcoolulwinking...sunt momente de neuitatbig grin, poate cunosti persoane noi sau chiar mai bine!big grin

| Minnie_8765 a răspuns:

De acord cu Oliana! Te sfatuiesc sa ramai cu ai tai(asa, ca pentru ultimul revelion impreuna). Vei avea multe ocazii de acum inainte sa iti petreci sfarsitul de an cu diverse persoane, insa eu sunt de parere ca si cu familia exista o distractie aparte. happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Acelasi lucur este si la mine. Eu am ales sa stau acasa, dar si fiindca am o sora mai mica de 7 ani. Eram invitata la un var cu niste prieteni. Parintii mei mi-au zis ca e alegerea mea, insa eu am ales sa stau acasa, cu ei. Nu neaparat pentru ca vroiam sa nu-i las singuri, dar si pentru ca la acea petrecere nu m-as fi simtit bine. Eu sunt mai comoda, iar acasa pot sta in pijamale si pot dansa cand imi vine mie.
Daca parintii tai te lasa, atunci du-te(daca vrei neaparat)! Daca te iubesc, atunci vor fi ferciti pentru fericirea ta. Ceea ce e cel mai important este ca tu sa nu faci prostii pe acolo: sa nu bei, sa nu faci chestii urate cu baietii, caci poate vor afla si se vor supara pe tine.
Te pup.
kiss

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poate ca ar fi bine sa ramai cu ei... va fi oricum ultimul revelion acasa. De la anul vei "zbura" si tu din cuib, cu prietenii si, desigur ca parintii te vor intelege, dar acum poate le faci o bucurie si ramai cu ei. Ce zici?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Tot la 14 am facut si eu cu prietenii.big grin
am 16 si anul asta fac tot cu eismug
Stai linistita. au si parintii nevoie de intimitatelaughing
:*

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Parinti tai se pot descurca si singuri. aceeasi problema am avut-o si eu dar e mai bine sa faci revelionul cu prietenii caci cu prietenii te vei distra super bine pa cand cu parntiisad mai bine te ducihappy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Hey.eu m`as duce la petrecere daca as stii sigur cine vine. dar exact ce zice lory1995: sa nu faci prostii cu baietii.sa te imbeti...chestii din astea. le poti propune parintilor sa se duca undeva.sau sa invite pe cineva d varsta lor. pun pariu ca s`ar distra.Revelionul se face de obicei cu prietenii... pun pariu ca de Craciun ai stat cu ei, ca o familie, nu? Cred ca e timpul sa te distrezi si tu.

PS:si eu am 14 ani

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si eu sunt intr-o dilema...am 14 ani si. am decis sa fac revelionul cu parintii.fiindca ai mei sunt si mai stricti. nu stiu daca m`ar fi lasat sa dorm la prietena meabig grin. dar cu siguranta la anul voi face revelionul cu prietenii... anul asta asta e!happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Hey! Am si eu 14 ani... Si stau si ma gandesc ce sa fac. Vreau sa mi petrec Revelionul cu iubitul meu. Cu parinti voi face o intlegere... sa stau acasa de Craciun si de Revelion cu iubitul meu. Insa ma gandesc ca se vor supara ca nu vreau sa imi petrec ultima zi din an cu ei. Nu stiu ce sa fac. Un sfat?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Uite eu am 13 ani il fac cu prieteni si mai trec si pe acasa eu asa ca mai treci pe acasa si u si vezi co sa fie bine

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Acelasi lucru si la mine.Eu am 12 ani si nu stiu ce sa fac de revelion.As vrea sa merg cu fratele meu dar el este mare si merge cu baietii daca mai aveti sfaturi ajutati-ma si pe mine sa ma distrez