| Tiffany_4986 a întrebat:

Nu stiu ce sa ma fac, imi place de un baiat cu care ies des in oras, mama nu prea ma lasa(comunista oh go on) cand nu merg in oras, stau acasa si cant la chitara, din pacate si lucrul asta o deranjeaza, ce poat face, ma inebuneste. imi vine sa plec de acasa sad

5 răspunsuri:
| MaeRi a răspuns:

Ea,tot ce poate face este sa iti tot zica,dar tu stai si asculti nu ii spui nimic,sau doar tipi sa te lese in pace, ca nu poti face nimic, tot ce poti face e ce zice ea.Intro zi va trebuie sa intelegi, ca mama ta iti vrea bine nu un rau, sau pur si simplu incearca sa iti faca bine dar poate nu isi da seama ca pe tine lucrul asta te inebuneste.Nu poti pleca de acasa, nicaieri nu e mai bine ca acasa, chair daca mama ta vine si se tipa.Trebuie doar sa ii vorbesti frumos si sa o faci sa inteleaga,ca totul va fi bine,ea se ingrijoreaza de aia nu te lasa in oras, mai ai cumva vreo sora sau frate? si dca ai sunt mai mari, foarte mari...ca de obicei parinti se comporta asa numai cand au o singura fiica sau copii mai mari si tu esti singura care mai stai cu ei,depinde acum.Iar la cantatl la chitara ce o deranjeaza? ca faci galagie(atuncea nu canta noaptea)? sau ca stai tot timpu si canti si nu faci alceva?(atuncea in afara de cantat fa si ce vrea mama ta, asa va acepta sa canti daca vei face si alceva pe langa asta)Incearca sa duci o convorbire mai deschisa cu ea, fara tipete su urlete.

| Marynna a răspuns:

Asa fac unele mame.Incearca sa discuti cu ea,sa ii explici[in legatura cu baiatul acumhee hee] ca tipul e de treaba,si ca tie chiar iti place de el,si ca ar trebui sa aprecieze ca ii spui,ca alte fete nu spun mamelor, iar in legatura cu chitara spune-i ca iti place sa canti, e hobby-ul tau si ar trebui sa te inteleaga

Bafta>big grin

| ana1999 a răspuns:

Cauta alta activitate sunt sigura ca o sa gasesti o activitate buna.

| UshorDeCopiatGreuDeEgalat a răspuns:

Spune-i ca te deranjeaza, si fa-o sa inteleaga big grin

| katoka_1558 a răspuns:

Buna, draguto. Nici macar nu te gandi la acest lucru sa pleci de acasa... Trebuie sa vorbesti cu mama ta si sa te inteleaga si ea si tu pe ea. Trebuie sa inteleaga ca tu esti destul de marisoara si poti avea un prieten cu care sa iesi in oras. Dar ceea ce nu inteleg este ca de ce o deranjeaza atunci cand canti la chitara? In fine, vorbeste cu ea si o sa fie bine! Te pup. Funda?batting eyelashes