| Little Kid a întrebat:

Nu stiu ce sa ma fac!sad legat de ultima mea intrebare.ieri am avut o excursie la bucuresti.stateam sg in autobuz(prietena mea cu care stateam era in fata ca vomita) si baiatul pe care il ador s-a pus langa mine sa ma sarute. da nu am vrut pentru ca inainte statea in spatele meu cu 2 fete in bratele luisad...(asta a fost la plecarea in tulcea) si in timpul excursiei statea ft mult cu o fata mai mare ca mine.cred ca vroia sa imi faca in ciuda.cand am venit de la muzeu s-a pus in locul meu cu o fata in brate si zice ei "stai asa sa intre si andra.hai andraa" si radea la mine.(mentionez ca fata aia statea langa mine in autobuz). se tineau de gat, in brate...si eu m-am dus in fata... iar acum ce sa ii zic diseara daca vine la mine? el asa e obisnuit sa faca.azi se saruta cu una, maine cu alta. pun pariu ca o sa vina la mine sa ma sarute.nu o sa-l las.prima data tinea mult la mine, imi zicea ca nu renuntza, dar el se da la toate. e superb baiatul, il ador. acum ma gandesc sa-i fac in ciuda cu un baiatl de la el din cls cu care ma inteleg bine.asa mi-a mai facut inainte cu o fata de la mine din cls. dar nu vr sa renunt la el. ce sa fac? stiu ce o sa ziceti.sa renunt la el, sa il uit. dar el nu e chiar asa... s-a mai schimbat.adica cum sa fac sa ma plac mai mult? va rog ajuta-i-ma! puppy dog eyes sad

Răspuns Câştigător
| Little Princess a răspuns:

Si mie mi s-a intamplat acelasi lucru.baieti vor sa dea dovada ca ei sunt indiferenti cu fetele si alte chesti.eu nu l-am gelos gelos cu alti baieti ci pur si simplu m-am comportat normal ca si cum m-ar lasa rece modul lui de a se comporta. te sfatuiesc sa il uiti pe acest baiat fiindca mai sunt miloane da baieti care bat la usa ta.eu cu greu si cu multe incerc sa il uit pe acel baiat.si vad ca aceasta solutie a dat roade. el acum se simte vinovat de ceea ce a facut si ii pare rau, dorind o sansa de impacare, dar pentru o persoana ca el chiar nu merita sa depui nici un efort crede-ma... sper ca ti-am fost de ajutor.dk vrei id meu sa mai vb:special_kissgirl

7 răspunsuri:
nony
| nony a răspuns:

E superb baiatul, se saruta cu toate fetele din scola si apoi vine la mine. Ahh. ce il dor.Cam asa sta treaba, nu?
Dupa nick ai 15 ani, e normal sa ai nelamuriri si probleme sentimentale, eu iti spun ca mai sunt suteeeeeee, miiiiiii de baieti care sunt mai ¨superbi¨ca el.
Da da, esti indragostita, dar el? El e fluturasul scolii, si tu esti floarea ofilitá. Nu stiu daca ai inteles.probabil ca nu.Ideea este: Lasa-l! Nu te asteptai la raspunsul asta, asa-i? App, cu scoala cum mergi? thinking

| www a răspuns:

Sa inteleg ca tie iti place de el pentru ca e superb. In "relatii" de genul asta( azi se saruta cu tine maine cu alta) nu e cazul sa pui suflet, daca nu poti sa faci fata, mai bine renunta.

| ANoNim_7814 a răspuns:

Pai poate face asta doar sa te faca geloasa doar sa il lasi sa te sarute... poate chiar t iubeste.nu ai de unde ia sarutal si apoi intreaba-l ce simte

| Little Kid explică:

Da nony.am 15 ani.cu scoala merg ft bine(el nu imi afecteaza situatia scolara). ai drepatate. e fluturasul scolii.nu ca se saruta ca toate, dar se da la una si pe urma vine la mine.sunt mai multi baieti care imi plac dar el ii intrece pe toti.sad...ma simt ft prost deoarece el se saruta cu mine si statea cu mine chiar daca nu eram impreuna.atunci nu se dadea la nimeni. dar acum cand vede ca nu mai vr sa il sarut(la scoala mai ales) incepe sa se dea la alta sad sper ca ati inteles

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca era un traseu international, bag seama, ca facea si sex cu vreo citeva tot sa-ti faca in ciuda.

| Justmeee a răspuns:

Mai sunt si multi alti baietiiiiiiiii... poti gasi si alti baieti mult mai "superbi decat el"...si unul care sa tina cu adv la tine...nu sa se linga(...scuzati-mi expresia)...cu toate fetele din sc... o sa gasesti un alt baiat pe care sa il adori... o sa vzi tu...asa e dragostea la varsta asta...am trecut si eu prin situatii asemanatoare... dar am dat d altul si mi-a trecutbig grin

| mmaria a răspuns:

Draga mea, ceea ce pot eu sa-ti spun este sa refuzi sa fii un nume pe lista, indiferent a cui lista o fi asta. Nu zic sa renunti, zic doar sa fii fata desteapta, cu capul pe umeri si sa-i dai clar de inteles ca tu nu esti si nici nu o sa fii un nume pe lista lui de cuceriri. Ca tu ai alte pretentii si alte asteptari de la un baiat si ca un sarut pentru tine nu e asa "un gest banal intr-un tramvai", o chestie pe care s-o faci cu oricine. Daca el intr-adevar te place (si daca toate gesturile alea erau doar sa te faca geloasa) atunci isi va da seama ca esti fata serioasa si poate va incerca sa-si "slefuiasca" putin comportamentul. Daca nu, atunci nu pierzi mare lucru. Sarutul ar trebui sa fie ceva special, nu asa o varza pe care s-o imparti cu oricine in tramvai. Orice ar fi, pastreaza-ti demnitatea, nu cred ca esti dispusa ca pentru un sarut de la el sa te reduci la nivelul de "un simplu nume pe lista lui"... Decat asa, mai bine deloc. Toate cele bune si nu uita ca adolescenta este a doua nastere: acea data cand "te nasti"(te formezi) asa cum vei fi pentru familia ta, sotie, mama. Ai grija de farmecul descoperirii iubirii adevarate si apara-te de iluziile "iubirii usoare", ba cu x, ba cu y. Dumnezeu sa fie cu tine si sa-ti gasesti omul care te va iubi suficient cat sa te duca de mana in fata altarului si care sa-ti descopere si adore UNICITATEA.