| pufosicaa a întrebat:

Hei, am cunoscut un baiat in urma cu 4 zile de care acum sincer imi place..., am fost la el cu inca un prieten acasa si cat timp acel prieten a plecat sa cumpere bautura noi ne-am apropiat foarte tare, statea pe mine, eu pe el etc, dupa imi zice ca are relatie de o zi, atunci nu ma afecta deloc sincer era doar o relatie de prietenie, cand am plecat de la el de acasa el statea doar langa mine, vorbea cu mine, se uita la mine, ma lua mereu in brate, nu statea mai deloc cu ceilati prieteni, ne comportam ca un cuplu, ne tineam de mana, ne luam in brate, ne pupam pe obraz etc, se uita urat cand luam pe altcineva in brate si era si foarte protectiv. Tot in acea zi, i-am zis ca plec ca m-am bucurat sa il cunosc si i-am zis la misto,, pacat ca nu o sa ne mai vedem,, se suparase atunci dar i-a trecut repede dupa ce i-am zis ca glumeam. Dupa 2 zile am iesit afara iar cu grupul acela de prieteni si baiatului de care imi place nu voia sa iasa ca era cu gagicasa. Am stat vreo juma de ora, ma plictisisem si m-am gandit sa ii trimit si eu mesaj poate cu mine vrea sa iasa si da cand l-am chemat eu chiar a iesit, ma mira faptul ca il mai chemase inca 5 persoane inainte si nu a vrut sa iasa. Dupa ce a iesit am incercat sa fiu mai distanta de el deoarece avea relatie si ma gandeam ca s-a atasat de gagicasa, dar el mereu se uita la mine si incerca sa ma faca sa rad. Eram la o scara eu cu inca 4 baieti printre care si baiatul de care imi place, trebuia sa plec in casa si a vrut sa vina cu mine inca un prieten bun care locuieste langa mine. Baiatul de care imi place cand a vazut ca vreau sa plec insista sa raman, eu nu am vrut ca trebuia sa ajung acasa impreuna cu prietenul meu bun, el a renuntat la cei 2 baieti care au mai ramas, ne-a condus pana in statie si dupa ce am luat autobuz s-a dus si el acasa... Ce ziceti dupa aceste semne oare ma place sau doar isi bate joc?

5 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

. Ce ziceti dupa aceste semne oare ma place sau doar isi bate joc?

vrea nunta cu tine de fapt, e clar daca esti sincer cu fetele mori virgin, asa ca le minti, ce sa faci altceva, nu va inteleg pe bune va da atentie un baiat si va visati casatorite

| Andreeush a răspuns:

Cum poți să te vezi cu un băiat care are deja o relație?
Își bate joc de amândouă, dacă te-ar place pe tine ar lăsa-o pe cealaltă fată.

| CosminCD a răspuns:

Părerea mea e că NU te place. Gândește-te că, dacă cumva vei ajuge să te combini cu el, poate face în felul acesta și cu o altă fată, iar mai apoi să te lase cu „ochii-n soare". Eu cred că e doar de vrăjeală toată faza. Acum, e și alegerea ta - dacă tu vrei să stai cu el de bășcălie, rămâi pe drumul acesta. Gândește-te că el are o prietenă. Ți-ar plăcea să fii în locul ei și prietenul tău să îți bată joc de tine?

| MarianAlexandru2004 a răspuns:

Sincer da si eu am facut asta cu o fata si am lasat-o pe gagica mea pentru ea si acum suntem impreuna

| pufosicaa explică (pentru MarianAlexandru2004):

Si cum as putea sa ii arat intr-un mod indirect ca as vrea sa incerc cv cu el, sincer avem multi prieteni comuni si nu as vrea sa afle unu dintre ei ca il plac si imi e ca daca ii zic in fata si el nu simte la fel sa nu zica la toata lumea gen nu stiu ma gandesc la toate posibilitatile