| Sfinnx a întrebat:

Nu stiu ce sa ma mai fac cu cainele meu! Nu mananca nimic! E un bichon maltese de 8 luni, e fetita si o cheama Zuzu.Ma rog nu ca ar conta numele.Problema e ca e prea obsedata de mine si daca eu plec de acasa si nu o iau totdeauna face circ si scandal si nu mananca nimic.Iar cand sunt acasatot nu mananca decat daca stau langa ea.Si asa, RAR! Nu stiu ce sa ii mai dau de mancare.Am observat ca mai mult prefera ALUNELE decat PARIZELUL.Ce caine n-ar manca parizel?
Ok.O alta problema. Mereu ulra si latra din orice prostie. Dimineata nu ma pot odihni indeajuns ca ea latra la orice.Pana ca si la ai mei daca se apropie de mine.Sunt mai mereu un stres ca nu dorm cum trebuie.Nu stiu ce sa fac.Parca e nebuna

5 răspunsuri:
| Fulbaster a răspuns:

Am vazut pe cineva care i-a pus unui caine un caine de plus si un cea mic ca sa fie ca niste batai de inima. Faci si tu la fel, il pui in locul in care sta catalusul, iar ea va crede ca este mamimica ei si asta o va linisti.

| Sfinnx explică (pentru Fulbaster):

asa ceva nu se poate.Cainee te cunoaste. nu e prost

| paintedlove a răspuns:

Am si eu un bichon.Il am de 1 an, la inceput se comporta exact la fel pana cand i-am cumparat prima jucarie.Chiar daca o distruge in 2-3 zile are ocupatie si in felul asta oboseste si i se face foame.Eu nu ii dau decat mancare de caini deoarece vomita de la alte mancaruri, am intrebat un veterinar si asa este mai bine pentru sanatatea lui ci anume sa manance numai hrana solida...nu cred ca este bine sa ii dai alune si salam poate doar putin cand vrei sa-l rasplatesti.

| Sfinnx explică (pentru paintedlove):

Da dar are o gramada de jucarii si tot ce vrea, adevarul e cam rasfatata. si mereu sta cu mine.

| dulcicutamariuca a răspuns:

Dai o jucaria asa era si Lady a mea numai ca e rasa Ciobanes German era mai mica atunci avea cam 7 luni deci i-am cumparat o minge si o jucarie din plus era o catea. Daca are ocupatie nu va mai plange si latra iti spun cu siguranta. Am trecut si eu prin experienta asta. Acum Lady are 2 ani