| Adinutzzaa a întrebat:

Nu stiu ce se intampla cu mine! Sunt mereu nervoasa, absenta, simt ca sunt intr-o depresie! Secretia curge mai mult, sanii ma dor, iar cosurile apar din ce in ce mai mult! Nu am menstruatie!
Ajuta-ti-ma va rog!
Multumesc anticipat!

8 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Esti la pubertate. Ceva normal.Hormonii abunda.

| Adinutzzaa explică (pentru darrio2007):

Si ce inseamna asta? O sa vina menstruatia? Ca sa stiu sa fiu pregatita!

| darrio2007 a răspuns (pentru Adinutzzaa):

Da.Poate veni.Nu stiu cand.Dar fii pregatita.Devii femeie.

| pietrean a răspuns:

Hormonii,mama sunt de vina.Nu trebuie sa intri in alerta,asa este normal.
Ca sa te mai linistesti,bea ceaiuri de tei,sunatoare,fa plimbari lungi prin locuri linistita, cu prietenii,nu manca si nu bea, produse ce contin excitante(piper,coca-cola,energizante),evita prajelile,consuma salate,fructe, legume crude, alaturi de o friptura la gratar sau o mancarica, pune si o salata din diverse legume stropite cu lamaie, bea cat mai multa APA+zeama lamaie.

| tombraiderunderworld a răspuns:

Hormonii.
Daca ai o perioada mai dificila vorbeste cu mama ta sau cu un doctor. Succes.

| Muffinss a răspuns:

Hormooooni, hormoni, hormoni. Și eu am trecut prin perioada aceea, încă mai am "crize" uneori, e ceva normal. Stai liniștită! :*

| Adinutzzaa explică (pentru Muffinss):

Multumesc! :** Puup!

| sexxxy a răspuns:

Yakk sad