| anonim_4396 a întrebat:

Nu stiu cum sa ma mai comport pentru ca incep sa nu mai integ nimic.Am cunoscut destui baietii, cei care imi sunt dragi dar nu vreau mai mult decat amicitie ii consider ca niste frati si le zic asta si in fata cu toate ca ei poate vor mai mult de atata dar nu indraznesc sa imi zica. Iar cei care imi plac poate incerc mai mult de atata dar niciodata ce vor ei(stiti la ce ma refer, sexo). Vb foarte frumos cu mine de fata imi spun lucruri frumoase ma respecta cum ar veni. Iar pe la spate ce aud? ca vb urat de mine si ca am avut si rel sexuale cu ei chiarlaughing si "fratiorii mei"mai nouu se lauda cu acelasi lucru.De ce? Nu inteleg cu ce gresesc, sunt de treaba rad glumesc cu ei dau sfaturi daca au nevoie dar nu inteleg de ce in fata se comporta frumos si daca nu le dau ce vor ma vb de urat? ce ar trebui sa fac de fapt? am 19 ani si baietii care ma refer ca vb aiurea au 26 30 de ani chiar deci? poate eu sunt imatura dar eiii? va rog ajutati`ma sa stiu si euu ce ar trebui sa fac.

2 răspunsuri:
| Razvan a răspuns:

Ai grija pentru ca uneori baietii daca sunt refuzati pot fi foarte uraciosi si razbunatoriraised eyebrows
Nu iti mai fa "fratiori" pentru ca e evident ca nu fac altceva decat sa te sape pe la spate. Daca vrei sa ai o imagine buna rupe orice relatie cu cei care cred asta despre tine si ai grija ce cuvinte folosesti si cum te comporti pentru ca sunt extrem de interpretable anumite aluzii pe care tu crezi ca le zici la bazawinking
Nu te mai lasa calcata in picoare de ei pentru ca s-ar putea sa te trezesti cu renumele de "parasuta" pe nedreptwinking

| Miss O a răspuns:

Pai daca ii consideri fratiori, inseamna ca is mai mult decat prieteni, dar de fapt nici prieteni nu sunt. Daca ai un prieten, acesta te respecta, te ajuta, te cearta, e alaturi de tine si la rau si la bine, dar nu te vorbesc de rau.
Eu in locul tau as rupe legatura cu acesti "fratiori" pentru ca acum poate nu au facut nimic asa grav, depinde de cum vezi tu lucrurile, dar in viitor nu se stie ce o sa mai spuna.
Oricum e decizia ta si tu stii cum e mai bine sa te comporti cu ei.