| crystal_7699 a întrebat:

Nu stiu cum sa ma mai comport pentru ca incep sa nu mai integ nimic despre baieti.Am cunoscut destui baietii, cei care imi sunt dragi dar nu vreau mai mult decat amicitie ii consider ca niste frati si le zic asta si in fata cu toate ca ei poate vor mai mult de atata dar nu indraznesc sa imi zica. Iar cei care imi plac poate incerc mai mult de atata dar niciodata ce vor ei(stiti la ce ma refer, sexo). Vb foarte frumos cu mine de fata imi spun lucruri frumoase ma respecta cum ar veni. Iar pe la spate ce aud? ca vb urat de mine si ca am avut si rel sexuale cu ei chiarlaughing si "fratiorii mei"mai nouu se lauda cu acelasi lucru.De ce? Nu inteleg cu ce gresesc, sunt de treaba rad glumesc cu ei dau sfaturi daca au nevoie dar nu inteleg de ce in fata se comporta frumos si daca nu le dau ce vor ma vb de urat? ce ar trebui sa fac de fapt? am 18 ani si baietii care ma refer ca vb aiurea au 26 30 de ani chiar deci? poate eu sunt imatura dar eiii? i-am intrebat si in fata si mi-au ziss vaii doamne fereste vb lumea aiurea.va rog ajutati`ma sa stiu si euu ce ar trebui sa fac.

2 răspunsuri:
| Elena1234456 a răspuns:

Doamne... e clar ca nu te merita. Te mint asa, pe fata? Pleaca cat mai departe de acesti indivizi, numai "amici" nu-i poti numi.

| oxigen_9536 a răspuns:

Pai e simplu: ei te vor-tu nu.
daca incepe unu sa scoata vorbe, atunci "fratiorii tai", care te stiu de mai mult timp, nu-l pot lasa pe cel mentionat mai sus sa le ia inainte nu? si atunci pentru a parea ei macho cool etc scot si ei vbe si toooot asa lantu se continua ma confrunt si eu cu aceeasi problema doar ca eu am 16 ani. nu conteaza asta esentialu e ca fac asta pentru a atrage atentia, pentru a fi "respectati" zic eu de ceilalti sau cel putin apreciati[ prin ceilalti ma refer tot la baietirolling eyes]
sfatu meu: evitai lasa-i in pace, lasa lumea sa vorbeasca si mergi mereu cu capu ridicat fara sa te simti aiurea de ce se aude. sunt imaturi ei nu tu.
nu pune la suflet ce vorbesc toti