Întrebare recomandată | ElleElly a întrebat:

Nu stiu cum sa nu-mi mai rod unghiile! va rog ajutati-ma!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| mihaamihaa98 a răspuns:

Poi potii saa te dai cu ardei si astfel nu ti le potii roadee caa pisca... oricum iti dau un sfat de **** deoarece si eu am aceeasi problema ca tine si crede.ma ca am maii inceercat dar si cu ardeiul iute mi le rodeam. oricum am auzit de o solutie de la farmacie care ese amara si cu aia chiar nu poti sa le mai rozi eu inca nu mi-am cumparat dar o sa incerc si eu! Funda?

6 răspunsuri:
| mimiwewem a răspuns:

Vai,și tu?

| ElleElly explică (pentru mimiwewem):

Da,si eu XD

| mimiwewem a răspuns (pentru ElleElly):

Ai reușit să scapi de rosul unghiilor?

| ϟkatεVaηϟ a răspuns:

Incerci sa aplici diferite chestii pe unghii - pierdere de timp, parerea mea.
Sau iti gasesti alta ocupatie si nu te mai gandesti la rosul lor. Cand te tenteaza, rezista.
Daca vrei, poti!

| LittleReasonToSmile a răspuns:

Fa-ti o manichiura super ca sa-ti fie mila sa le rozi. laughing

| XRossaLyndaX a răspuns:

Exista un lac cu gust amar.Doar iti dai pe unghii cu el si nu o sa mai poti sa le rozibig grinNu stiu unde poti gasi dar mie mi l-a adus o matusa care lucreaza la farmacie. Sper sa te ajute:X