| AnemonaP a întrebat:

Nu va bateti joc! Doresc sa incep sa practic vrajitoria, spiritismul, am gasit un site, si vreau sa incep.Credeti ca mi se poate intampla ceva rau din toate astea? Funda+vot
P. s. Fara raspunsuri stupide, nu va mai irositi sa raspundeti
Rog seriozitate!

Răspuns Câştigător
| վፀiፀፀ a răspuns:

Poate ca alții nu cred in vrajitorie. Eu cred.adica in ziua de azi te poți aștepta să ți se intample sau să vezi orice.
Și da ți se pot intâmpla lucruri rele deoarece prin spiritism chemi spiritele pe lumea noastra deci nu poți știi ce ce spirite vei invoca. Dacă vor fii spirite rele sau demoni poți sa te gandești ca poți pați unele din cele mai rele lucruri.
Vrajitoria mi se pare ok atâta timp cat nu o practici pentru a face chestii rele. Nu cred că vei putea face vreo vrajă atâta timp cat nu ai darul acesta de la Dumnezeu...dar.Baftă!

5 răspunsuri:
| UbexFlo a răspuns:

Nu stiu daca poti pati ceva rau din asta.straight face Eu nu prea cred in asa ceva dar am si momente cand cred ca exista astfel de persoane care pot practica asa ceva insa cred ca trebuie sa fie ceva inascut ca sa fie adevarat"cu adevarat".Nu stiu daca o sa poti.Nah, nu stiu.happy

| TeManancCuNutella a răspuns:

Hey!
Si eu tot zic, ma apuc, caut... Da nu prea am timp laughing.
Deci, nu cred ca poti sa patesti ceva rau, in timp ce practici "Magia Alba" nu cea neagra big grin
Sper ca te.am ajutat
Bye kiss

| sunetul a răspuns:

Risti sa iti pierzi timpul de pomana.

| aaaalexa a răspuns:

Nici eu nu cred in vrajitorie.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu una nu cred în vrăjitorie.Așa că sunt puțin în dubii despre cum o vei practica tu. Ceva rău nu ai ce să pățești. Te poți informa despre toate aceste lucruri, cunoașterea nu face rău nimănui. Însă de la a vrea să cunoști ce înseamnă vrăjitoria și tot ce ține de ea până la a practica această chestie e un drum cam lung, presărat cu petale ale penibilului. Sunt multe cărți despre vrajiorie și spiritism pe care poți să le citești.Cu siguranță nu o să pățești nimic rău din asta. Baftă!