| Kidu a întrebat:

Nu va este dor de copilarie, cand nu aveati griji...cand aveati o viata "roz" fara probleme.etc?sad

16 răspunsuri:
| Razvan a răspuns:

Nu. Mie imi place viata cu probleme ei cotidiene.Copilaria a fost frumoasa intr-adevar si mereu ma voi intoarce cu gandul acolo insa prefer prezentul

SoftCristi
| SoftCristi a răspuns:

Nu. Copilaria mea a fost cam inexistenta. Sau, foarte trista. Mi-a murit tatal, saracie multa, mama era saraca si ma avea doar pe mine, era singura si a fost greu...
Acum am griji, dar stiu sa le fac fata, am invatat si fac parte din viata, deci nu fug de ele, le infrunt!

constantaproca
| constantaproca a răspuns:

Cred ca fiecare din noi ne amintim de copilarie indiferent cum a fost aceasta.

| cioko19 a răspuns:

Buna!

Pai si eu ca SoftCristi, nu am avut o copilarie atat de superba.
Mama mea a murit cand am avut 10 ani. certuri in familie si chestii de astea.

Acum e altfel, m-am maturizat si pot sa infrunt problemele!

O seara placuta!

| viatadecacatt a răspuns:

Da, chiar imi e dor de vremurile alea.era mai bine decat acum cu nu stiu cate griji, probleme, trebuie sa invatam si multe altele.

| St!L a răspuns:

Fiecare perioada are bucuriile ei.Asta doar daca stii sa te bucuri de fiecare clipa din viata.tongue

| Ceva ciudat. a răspuns:

Da imi este dor...desi am dor 14 ani si ma consider inca un copil.Era frumos cand stateam afara pana tazriu cu amicii iar parintii ne chemau in casa si noi ne ascundeam...Cand colindam strazile cartierului fara sa ne gandim la nimic altceva decat la distractie.love struck
Era frumos... poate mult prea frumos.
Dar fiecare varsta are nebunia ei de'o clipa.happy
Iar daca sti sa traiesti clipa, nimic altceva nu mai conteaza.
Dar copii de astazi sunt diferiti.Eu una ma ingrozesc cand vad pusti de 9-10 ani cu telefoane performante...cand vad "cupluri" de 11-12 ani. Mi se pare ca isi irosesc copilaria.In ziua de azi toti stau cu ochii in calculator. ii vezi inca de prin clasa a 2-a cu id si cu hi5.Nu mai ies afara sa se bucure de ocaziile care li se ofera numai o data in viata.Eu una pur si simplu nu ii inteleg.Acum se bucura doar cand primesc ceva scump si de valoare.Atunci era altfel.Noi ne bucuram cand primeam de la un amic o acadea sau o ciocolatica.Ne bucuram din nimicuri.
Copii astia vor sa fie cat mai "cool". Sa fie invidiati de altii.Chiar nu ii inteleg.[Nu stiu daca si voi sunteti de acord cu mine. Dar cel putin eu asa vad lucrurilestraight face]

Have a nice daybig hug

Si le'as da un sfat celor care se regasesc prin randurile de mai sus.Traiti cat mai aveti timp, cine va da viata v-o poate lua cat ati clipi. Bucurativa de sansele care vi se ofera.TRAITI CLIPA!winking

| Kidu explică:

@SoftCristi imi pare rau pentru tine, ca nu te-ai putut bucura de copilariesadbig hug dar macar acum sper ca esti fericithappy
O seara placuta!

| Tweety-love-Minnie a răspuns:

Nu mi-e dor de ea...sad... N-am avut asa ceva. sad... tatal meu ma batea si pe mine si pe mama, eu era sa mor de 2 ori crying. apoi a urmat divortulcrying, mi-au murit bunicii crying,... totul a fost si e najpa. Viata mea nu e roz asa ca nu mi-e dor. E rau cand prietenii mei imi povestesc despre copilaria lor iar eu n-am ce povesti deoarece totul era ingrozitor. Numa` prietenii sunt amintiri placute de cand eram mica. In rest as vrea sa uit totul sad... Nu doresc nimanui sa aiba o copilarie asa cum am avut-o eu. Nici macar celui mai mare dusman al meu shame on you

| DeDe_8338 a răspuns:

Mi`e dorcrying. dar asta e:-

| Nimeni_7600 a răspuns:

Aoleu.nici nu iti inchipui cat imi este de dor.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună.
Cea mai frumoasă perioadă din viața unui om.
A mea a fost plină de fericire, mama și tata mi-au oferit totul necondiționat.
Of,...
Pa, pa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da... vremuri apuse ne gandim la ele cu zambete triste, pentru ca nu se vor mai intoarce niciodata... Nici eu nu am avut o copilărie pre roz, am avut probleme de sanatate, probleme respiratorii, şi nu am putut să mă bucur chiar pe deplin, dar am timp să ma bucur acum... oare cum ar fi sa nu ne maturizăm niciodat ă... tot copii să fim, să ne intereseze fiecare nimic, şi nu ne dăm largul zâmbet de pe faţă nici pentru toate acadelele din lume...
Copiii se maturiyeayă tot mai repede... fete de doişpe ani îşi încep viaţa sexuală şi încă visează la peăpuşele, jucării si Miley Cyrus...
Şi cu toate astea eu aş vrea să se întoarcă copilăria pentru că este cea mai frumoasă perioadă din viţa fiecărui om.

Mult succes kiss

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Chiar daca am doar 12 ani, in prima parte a copilariei nu a fost roz nimic.mama mea a murit cand aveam 5 ani impreuna cu soramea la nastere.crying

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu zic ca fara semne de la lovituri nu ai copilarie eu am numai semne de la lovituri si am o coppilarie frumoasa.