| Anonimule a întrebat:

Numele de Moldovan e nume de tigan? big grin

11 răspunsuri:
| Alyra a răspuns:

Nu.

| mona a răspuns:

Nu e nume de tigan, cunosc o gramada cu numele asta si sunt romani 100%

| Wehrmacht a răspuns:

Nu...dar daca ai porecla d-aia... butoane, bass, sticluta, gauritorul sau alta prostii d-astea s-ar pueta sa dea a tigan si numele.

| Crucified a răspuns:

Nu, e nume de moldovean.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca ar fi asa, ar insemna ca 3/4 dintre ardeleni ar fi tigani. Vorbesc de romanii ardeleni.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca e nume de familie atunci nu e nume de tigan. Daca prenumele tau e Moldovan e cam grav.

| 0x11111051 a răspuns:

Nu este nume de tigan

| Nanami利 a răspuns:

Daca e prenume, ori e de tigan, ori de moldovean. Daca e numele de familie, am mai vazut alti oameni cu numele asta si nu mi se pare de tigan.(>_o)

| ShadeAdda a răspuns:

Daca e nume de familie, atunci categoric nu e de tigan. Am o prietena a carei nume de familie este Moldovan si este romanca in toata regula.
Insa daca e prenume... atunci e posibil sa ai de-a face intr-adevar cu un tigan. Dar la asta nu sunt sigura 100%.

| Cutegirl000 a răspuns:

Daca nu e numele de familie da laughing)