| cosminnic121 a întrebat:

O intrebare destul de logica pentru timpurile astea dc majoritatea fetelor prefera baieti de 20 21 sau chiar si mai mult iar ele au numa 14 ani sau mia putin? fundabig grin

17 răspunsuri:
| onasis1961 a răspuns:

La 14-15 ani caută masculi mai mari cu mult ca să aibă o stare se şiguranţă şi stabilitate, plus că ei trecuţi mai mult prin viaţă ştiu punctele slabe la adolescente.

| Danut_Popa_1961 a răspuns:

Pentru ca sunt mai,, copti,, in ce priveste comportamentul.Nu au cum sa aprecieze baieti care le fugaresc prin clasa si le pipaie prin anumite locuri.Ele vor ca baiatul sa prezinte o anumita tinuta, putina seriozitate, sa aiba un comportament mai matur, sa se simta ocrotite.Un baiat de 20-chiar mai tanar-stie ca nu trebuie sa faca pe,, maimutoiul,, ca sa atraga atentia.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu am aproximativ 15 ani iar prietenul meu are 19. Fetele mai mici aleg baieti mai mari pentru ca ei stiu cum sa se poarte cu adevarat, stiu cat de cat problemele adolescentelor, gandesc mai matur, sunt mai grijulii si mai seriosi. tongue Eu o zic din propria parere despre prietenul meu. Oricum nu toti baietii de 19-24 ani sunt asa.winking Inca ceva. Cred ca ai observa ca fetele de clasa a 8-a / a 9-a par mult mai mature ca beitii de aceeasi varsta. tongue Mie mi s-a spus ca nu arat de 15 ani ci de 17-18.:*

| pisicutzamik a răspuns:

Buna,fetele in ziua de azi cauta baieti maturi pentru ca si ele chiar daca au 14 ani gandesc poate de 20 sa zicem mai sunt si exceptii care au 20 de ani si gandesc ca la 14, fetele cauta baieti bazati, adica sa aiba bani sa le cumpere nu stiu ce parfumuri si alte dale, vor relatii serioase in schimb baietii de varsta lor gandesc altfel nu au posibilitati materiale cu am cei mai mari!

| OhGodWhy a răspuns:

Experienta!

| dinca42 a răspuns:

Forever alone cine a pus intrebarea!
Un simplu factor este ca:Fetele din ce in ce cresc mai mult sunt mai mature.Iar baietii din ce in ce cresc mai mult nu sunt la fel de maturi.ex:Fata la 15-16 ani are un gagic de vreo 18-19 ani pentru ca gandeste diferit si are un corp dezvoltat.Baiatul la 14-16 ani se chinuie in unele cazuri pentru ca nu este dezvoltat mental si nici ca corp.

| cosminnic121 explică (pentru dinca42):

De acord insa aici nu e problema de fete de 16-16 cu baieti de 18-19 auci e vb de fete de 13-14 cu baieti de 21-22 cun o fata de 14 ani care sta cu un tip de 24winking

Răspuns utilizator avertizat
| Seretaneva a răspuns:

Pai eu am 14 ani, dar nu as prefera asa categorie de baieti.PUr si simplu fetele se dezvolta mai repede ca baietii si devin mature la un timp mai scurt, iar baietii nu.De aceea ele prefera baieti mai invirsta pentru ca ei la virsta ceea sunt si ei maturi si responsabili. Sper ca te-am ajutat!

| queenazalea a răspuns (pentru Seretaneva):

Ai 14 ani? Sa te cred? laughing Scuze dar pe profilul tau pui numai intrebari stupide ca si cum ai fi pe clasa a IV-a....Si asa si pari in poza.Nu cred ca ai 14 ani tongueP

| Seretaneva a răspuns (pentru queenazalea):

Imagineaza-ti ca am, dar eu nu socot ca tu esti cea de pe poza ta principala si ce-i cu asta? Pai eu si spun ca inci pentru mine nu e timpul sa ma maturizez.Pur si simplu nu vreau.si poza e de 3 ani in urma.

| queenazalea a răspuns (pentru Seretaneva):

Dar cine a zis ca sunt eu? Daca vrei pun o poza cu mine si dupa o schimb ca sa vezi laughing Daca eu nu vreau sa pun o poza cu mine din motive personale care e problema ta? Fiecare isi pune ce poza vrea -.-

| queenazalea a răspuns (pentru Seretaneva):

Oricum am inteles ideea, am inteles ce voiai sa spui.

| cosminnic121 explică:

Experienta pe naiba pff si cam cur ar vrea sa afle daca aveam si noi experienta daca nici macar nu ne dau o sansa

| cosminnic121 explică:

De acord cu toti, au experienta, bani si sunt mai maturi dar cam cum ar vrea sa afle cat de matur si bazat sunt daca nu imi dau o sansa? va zic ca in ristmul asta fete de 13-14 ani vo ajunge sa aiba iubiti care daca sar fii grabit ar fi putut sa le fie tatasad

| cosminnic121 explică:

Deci eu ce ar trebui sa fac sa ma duc la gradinita sa imi caut o prietena?laughing)

| alexu77 a răspuns:

Pai poate vad la ei altceva dacat vad la cei de varsta lor.am si eu o colega care se uita numai dupa cei de liceu straight face. cand am intrebat-o de ce nu se uita dupa baieti de varsta ei a zis ca ce sa vada la pitici astaia.