| qwerty1234 a întrebat:

O iubesc la nebunie crying, in fiecare zi ii vorbesc despre o fata perfecta, minunata, dar ea nu stie ca despre ea este vorba. I-am spus ca sunt indragostit de o fata dar ea nu stie ca ea este cea de care sunt indragostit. O iubesc deja de cateva luni(destul de multe) si in fiecare zi ma gandesc doar la ea. De cand a inceput scoala o vad destul de des impreuna cu un prieten de-al meu, el este in clasa a 12-a. Eu am 16 ani si ea are 15 ani. O fac sa rada de multe ori, avem o relatie de prietenie buna, ma asculta cand am ceva pe suflet dar nu cred ca am vreo sansa sa o fac se se indragosteasca de mine din cauza acelui baiat din clasa a 12-a. Cei care ati trecut prin situatii asemanatoare spuneti-mi si mie cum ati procedat, nu imi spuneti ce sa fac pentru ca mi-am facut deja "planul".

2 răspunsuri:
| B0gDan3l a răspuns:

Daca zici ca ai 16 ani, iar ea are 15, te duci la ea, o saruti si apoi ii zici "Auzi (nume), mai sti ca iti ziceam eu de o fata de care imi place...aceea esti u"si apoi o intrebi daca vrea sa fie prietena ta; daca mai amani mult, s-ar putea sa o pierzi.

| qwerty1234 explică:

Mentionez ca nu i-am vazut sarutandu-se ci doar se tineau de mana si nu cred ca sunt oficial impreuna crying dar oricum este foarte enervant si dureros sa vazi ca un prieten de-al tau este cu o fata pe care o iubesti la nebunie, parca totul este impotriva mea crying