| qwerty1234 a întrebat:

O iubesc la nebunie, in fiecare zi ii vorbesc despre o fata perfecta, minunata, dar ea nu stie ca despre ea este vorba. I-am spus ca sunt indragostit de o fata dar ea nu stie ca ea este cea de care sunt indragostit. O iubesc deja de cateva luni(destul de multe) si in fiecare zi ma gandesc doar la ea. De cand a inceput scoala o vad destul de des impreuna cu un prieten de-al meu, el este in clasa a 12-a Eu am 16 ani si ea are 15 ani. O fac sa rada de multe ori, avem o relatie de prietenie buna, ma asculta cand am ceva pe suflet dar nu cred ca am vreo sansa sa o fac se se indragosteasca de mine din cauza acelui baiat din clasa a 12-a. Cei care ati trecut prin situatii asemanatoare spuneti-mi si mie cum ati procedat, nu imi spuneti ce sa fac pentru ca mi-am facut deja "planul".

Răspuns Câştigător
| FataCareRadeDinOrice a răspuns:

Deci sa inteleg ca e prietena si cu cel de a12a, nu sunt impreuna, nu?
Dar inainte sa incep tin sa mentionez ca esti un baiat super calumea, din cate "te citesc" acum. Sa nu te schimbi niciodata.

Uite cam ce am facut eu laughing eram cea mai buna prietena a unui baiat.
La un moment dat, i-am spus ca as avea de zis ceva, dar sa imi promita ca nu se va schimba fata de mine si mi-a zis ca nu.Mi-era frica de faptul ca nu vom mai fi nici macar prieteni. El cam banuia ca imi place de el si nu il vad doar ca pe un bun prieten si dupa ce i-am zis ca incep sa il plac se purta mai frumos cu mine, desi mi-a zis sa nu ma supar pe el pentru ca nu imi corespunde sentimentelor.
Dupa o luna, intr-o zi cand ieseam pe afara doar noi doi (nu ne vedem tocmai des) mi-a zis ca s-a gandit toata ziua la o chestie : aceea ca incepe sa devina sentimentele reciproce.
Iti spun sincer, nu ai ce sa pierzi daca ii spui ce simti, doar sa nu fie tocmai "profund" din prima sa ii spui.Ii spui doar ca incepi sa o placi si cam atat, ca sa ii vezi reactia!
Si daca primesti un raspuns negativ, nu e alarma! [dar aici trebuie sa risti ca ea nu se va supara si va veti strica relatia de prietenie]
Ea tot timpul va stii ca are pe cine sa conteze, ca ii vei fi alaturi[acum nu in sensul de catel al ei, sa faca ce vrea cu tine].
Las-o cu cel de a12a, daca te refuza, pana isi da seama ce pierde daca nu te are pe tine! Si sa nu uiti. tot timpul roata se intoarce! Sper ca ti-am fost de folos.

4 răspunsuri:
| elasexygagica a răspuns:

Incearca sa o cucerestilove struck

| jimime a răspuns:

Daca ii spui mai tot timpul despre "fata visurilor tale" si practic ii spui exact tot ce stii despre ea...atunci fii sigur ca tipa s-a prins ca o placi. Acum tu ce ai fi vrut? Sa faca ea primul pas? Si niciodata sa nu vezi baietii care sunt in jurul persoanei iubite un dusman pentru ca mai rau iti faci. Daca esti pesimist nu o sa-ti iasa "planul", asta sunt sigur. Poate revii cu amanunte despre planul tau.

| S3ntimentBoY a răspuns:

Pai intr-o zi ar trebui sa-i spui cv de genu fata de care tot iti spuneam e chiar in fata ta apoi scoti o floricica de la spate si eu dai iei (ca in filme mai )

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si eu la fel serios nu stiu ce sa fac