| AndyJust a întrebat:

O parere? M-ar ajuta mult sa iau o decizie de a continua sau de a ma opri din asta. PS: am scris-o din plictiseala, am 15 ani si vreau sa mai stiu daca se pot face si bani din asta, a da, nu e terminată.

Primăvara încet, încet apare ca o floare ce spre cer răsare
Sigura pe ea, se strecoară-n viața mea și-mi șoptește,
Asemenea unei făpturi gingașe cu zâmbet de copil: viața ta, alături de mine va fi, o poveste de iubire.

Ca orice basm ce are sa înceapă, In ochii ei văd strălucirea,
Ca un rau ce se revarsă,
In adâncul inimii ii văd sclipirea.

Un chip angelic subtil apare,
Dintr-o mare de scântei...

Cam atât, Funda!

2 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Vrei sa faci bani din 10 randuri scrise?

| Moraru_Alex_2002 a răspuns:

Crezi ca Ion Creanga sau Mihai Eminescu erau experti la poezii cum s-au nascut. Daca chiar vrei sa faci o cariera din poezie, trebuie sa te apuci serios si sa iei orele de limba romana in serios.

DESI: Sa ai o cariera in poezie nu prea e asa de profitabila spre deosebire sa lucrezi in marketing sau pe un site de testari, etc. DAR este important sa-ti urmaresti pasiunea si sa faci ce-ti place si asta conteaza mai mult decat cati bani faci.Pana si leonardo da Vinci scotea bani de pe picturile sale.

Sper ca te-am ajutat si motivat, sper sa ajungi un scriitor maret si sa nu devii ca oamenii aia de la televizor ca Oprea sau altii.In lumea asta au murit oameni importanti si nici macar un raportaj nu au facut dar in schimb cand i s-a intamplat ceva lui Oprea toata lumea a sarit cu microfoanele in jurul lui asa ca lupta pentru tara asta care se duce de rapa si sa incepem sa construim ceva.Copii sunt viitorul iar daca ei la varsta de 6 ani se uit la La Maruta cu divele alea care se cearta pe averi... ce o sa ajunga tara asta? Numai cu munca poti trece peste toate.

O zi buna sa aveti happy!