| anonim_4396 a întrebat:

O prietena de-a mea (mai mica decat mine cu 2 ani) a stabilit o plimbare impreuna cu niste baieti intalniti intamplator pe strada si cu niste fete care vin cu ei. Nu ii cunosc deloc, si nici ea. Nici nu stiu daca sunt de varsta noastra. Deci sa ies cu ei?
Mentionez ca sunt foarte timida, nu radeti de mine...

5 răspunsuri:
| Drolja a răspuns:

Sunt foarte curioasă de felul în care a avut loc programarea. V-aţi dat întâlnire telepatic, sau v-au tocmit stelele?

floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

O plimbare, unde? Cine planifică o astfel de ieșire, are o destinație. Doar nu va trage atunci, la sorți. Dacă nu te simți relaxată, nu îi însoți. E cel mai bine. Și nu știu cât de confortabil te-ai putea simți, ori câtă încredere ai putea avea, în niște necunoscuți, cărora nu le cunoști numele, vârsta, caracterul, atitudinea etc. Iar prietena ta, la fel. Poate că ea e o fire mai visătoare, mai naivă, spontană, îi plac senzațiile, aventurile, riscul. Las-o pe ea să le trăiască, dacă și le dorește atât de mult.

| RainmakerX a răspuns:

Buna Tania!
Eu unul as sta acasa in locul tau...pana la urma ce pierzi si ce castigi? Cine stie ce tipi sunt care cine stie ce planuri au cu voi...
Este decizia ta. Daca tu ai destula incredere in aceasta prietena si daca te lasi cum s-ar zice "pe mana ei" atunci este treaba ta, poate ca cine stie asa o sa intalnesti un baiat de treaba? Poate ca merita riscul? Ce se poate intampla?
(Inafara de stii tu ce...) Poate ca sunt mai mici decat tine, poate ca sunt mai mari. Totusi eu zic sa mergi intrucat tu nu esti "eu"... Sa nu regreti decizia pe care o iei. Poate ca sunt de treaba, poate ca o sa va distrati.
Daca nu le dai o sansa atunci de unde sa stii cum sunt?
Este cam ciudata aceasta plimbare dar in fine. Daca iti face placere sa mergi bine daca nu, nu.
Decizia iti apartine!
Succes!

-Blytz-

| L1feDRAIN a răspuns:

Nu, stai acasa, nici nu stii cu ce se poate termina.
Nici nu ii cunosti zi prietenei tale sa stea si ea e cel mai bine.
Daca pleci in cel mai ingrozitor caz (doamne fereste) Ajunge-ti violate.

| irina14 a răspuns:

Poti discuta cu prietena ta despre acei tipi. Daca te convinge si spune ca sunt ok, atunci poti merge. Acum depinde si unde va plimbati.Intr-un loc public ar fi indicat.Aceasta poate fi o oportunitate de a scapa de timiditate.Fii sigura pe tine si optimista. E frumos sa cunosti oameni noi, sa ai parte de experiente, insa ai grija! E decizia ta.