| Georgiana95 a întrebat:

O prietena este cu un baiat din clasa care e cam obraznic(injura), dar ea e foarte silitoare si cuminte si invata foarte bine(media 10). Ea nu mi-a spus ca e cu el(avand in vedere ca e cea mai buna prietena a mea) pentru ca el i-a spus sa nu mai zica la nimeni.Si nu mi-a spus...si acum nu stiu ce sa cred despre ea... tine asa de mult la el?laughing
Help!big grin

Răspuns Câştigător
| cristi202 a răspuns:

Se poate. Adesea cind prietenii le cer tinerelor sa nu spuna nimanui, ele se conformeaza, dar aceasta nu e bine deloc. E bine ca ai aflat, si ar trebui sa o avertizezi, caci, daca el e OK, de ce nu vrea sa stie nimeni? Cind nu stie nimeni de relatia ei, este mult mai vulnerabila. Nu ti-a zis poate pentru ca, daca si tu esti o fata cuminte ca ea, ii e teama ca va fi respinsa, stiindu-l si tu pe el ca fiind obraznic.

8 răspunsuri:
| Elena1234456 a răspuns:

Eu cred ca e super-indragostita de el.Contrastele se atrag mai mereu happy.

constantaproca
| constantaproca a răspuns:

Probabil ii este jena de comportamentul baiatului, vorbeste cu ea si poti sa ii spui ca nu are de ce sa ii fie jena, din contra trebuie sa il ajute sa isi schimbe comportamentul.

daniela
| daniela a răspuns:

Ajuta sa vada adevarul

| rrarres a răspuns:

Il iubeste clar(si eu sunt cam "obraznic"si prietena mea este desteapta rau a avut media 9. 81 si eu 9. 41 semestrul trecut eu o iubesc si ea pe mine)Clar il iubeste(asa cum e si la mine)

| arrriadna a răspuns:

. sau poate ii e jena de comp lui si, chiar daca face "experimente", n-ar vrea sa fie bagata in aceeasi "oala".
Daca mentine relatia secreta poate avea sentimentul ca se poate retrage oricand fara nici un "fas" social. Poate nu vrea sa fie aratata cu degetul pentru ca are "prieten"... Sau poate ca nici ea nu stie exact cat/ daca tine la el.

Intreab-o la modul "auzi, tu si cu X sunteti impreuna? ca am vaz cum se uita la tine" sau ceva asa si vezi ce spune.

| Amrita a răspuns:

Buna!:* Am mai auzit de asemenea cazuri.(exp: filmul A walk to remember) dar se intampla si in realitate. Poate ca presupunerea ta este adevarata, din moment ce nu ti'a spus. Prietena ta cum este? E o fire sensibila? Poate ca ii este frica sa il piarda sau poate nu vrea ca lumea sa afle ca e cu el. Dar, cel mai bine vorbeste tu cu ea si spune-i ca din moment ce a aflat.sa-ti spuna adevaratul motiv. :*

| Juliana a răspuns:

Se pare ca tine mult daca "a omis" asa ceva.Esti prietena ei totusi... dar problema e cat tine el la ea sa nu cumva sa o dezamageasca...

| Georgiana95 explică:

Eu am aflat de la o alta prietena care i-a ajutat "sa fie impreuna".big grin