| Alice_6278 a întrebat:

Oare ce traim cu mai multa intensitate... fericirea sau tristetea?

Răspuns Câştigător
| Razvan a răspuns:

Nici una nici alta.Trebuie sa traim cu intensitate viata.Astea sunt stari temporare. Poti trai cu intensitate chiar daca esti mai melancolic din fire.Ai lumea ta, ti-ai creat-o pentru a evada din bullshit-ul asta cotidian. Poti fi vesel in interior si sa nu iti exprimi fericirea pentru ca nu stii cum
La fel poti fi vesel doar de dragul de a fi placutstraight faceSi in interior sa duci o tristete care mai tarziu te impinge sa iti iei viata
Cum e mai bine? Sa fii sincer cu tine mereu sau in centrul atentei mintindu-i pe toti ca ti-e bine chiar si pe tine?thinking

5 răspunsuri:
| yellowalien a răspuns:

Ambele. Dar daca analizam care din aceste trairi apar mai des in viata noastra(o analiza"cantitativa" a situatiei) tristetea castigaoh go on Fericirea apare ceva mai rar si tine mai putin...

| pengu a răspuns:

Eu cred ca ambele stari le traim la fel de mult, numai ca atunci cand suntem tristi constientizam mai bine acest lucru (in acel moment). poti face o analogie cu timpul - atunci cand te distrezi trece mai repede, parca, iar cand nu ai ce face secudele par ore, pentru ca il constientizezi sau, cel putin, asta este parerea mea happy

| Doddel a răspuns:

Depinde de fiecare

| nicko a răspuns:

TristeteA, din pacate

| iri_4602 a răspuns:

Ambelee:d