| UmbraDeVulpe a întrebat:

Oare e ok sa te speli pe cap cu sampon pe care scrie ca e pentru stralucirea parului vopsit daca nu ai par vopsit? Nu de alta dar acum cred ca nu am de alt sampon, si nici bani nu am acum.. Deci pot sa il folosesc pe ala chiar daca nu am par vopsit? Ca pana la urma e si asta ca si alte sampoane si voi avea parul curat si daca ma dau cu samponul asta, nu? Si e ok si samponul asta pentru oricine

16 răspunsuri:
| MarianWLF a răspuns:

Cel mai ok e un sampon din plante, pentru orice tip de par, dupa ani de zile cat mi-am bagat toate prostiile de styling in cap pana am descoperit ce e mai bun am vazut ca samponul din plante face cel mai bine, de un an si ceva folosesc de la Avon, Haircare se numeste e ceva cu lavanda, il poti incerca.

Răspuns utilizator avertizat
| MarianWLF a răspuns (pentru UmbraDeVulpe):

Sunt sigur ca te scapa, dovedit am o prietena care avea probleme cu matreata, are parul foarte lung si vopsit roscat, e rockarita, nu mai are nimic de cand se spala cu cel din plante deoarece nu contine coloranti si nu are ce sa iti irite scalpul.
Am intalnit in schimb persoane care nu aveau de fapt probleme cu matreata si cum modul de a se spala, daca e cazul la tine si te mananca scalpul incepand de acum nu mai folosi deloc, da deloc unghiile cand te speli pe cap, zici ca indepartezi matreata si pielea dar de fapt te scarpini peste pielea deja iritata care nu are nevoie de zgarieturi in plus, pentru ca acele zgarieturi se vindeca si produc la randul lor piele moarta, in caz ca vrei sa dai comanda iti pot trimite o poza cu samponul.

Răspuns utilizator avertizat
| MarianWLF a răspuns (pentru UmbraDeVulpe):

Nu gasesti in oras, doar la Avon, acesta este:
https://imgur.com/8LwaTyF

Răspuns utilizator avertizat
| Violleta2022 a răspuns:

Sigur ca-i ok, samponul oricum nu sta pe par, este doar pentru calbus si scos praful si impuritatile din par, fiindca in 10-20 de secunde clatesti parul si se duce tot samponul.

| Catrice a răspuns:

E 15-20 lei un șampon... găsești și la 5 lei

Răspuns utilizator avertizat
| Ilovedinero a răspuns:

Da, e ok.Important e sa te speli.Cunosc persoane care se spala zilnic cu nivea ăla solid si nu au nimic.Sampoanele, au ca intrebuintare de baza sa curete părul.Ca mai straluceste, ca il face moale si etc este altceva

Răspuns utilizator avertizat
| Animeforlifee9921 a răspuns:

Daca e vorba de ala de la Wash&Go, am si eu la fel si il folosesc, deci nu se intampla nimic si banuiesc ca si daca ar fi de la alte marci, ar avea acelasi efect.