| anonim_4396 a întrebat:

Oficial am o problema maxim de tampita. Imi pare rau daca o sa va plictisesc, dar chiar am nevoie de un sfat puppy dog eyes Deci. Suntem 4 foarte bune prietene. Eu, Bia, Zizi si Ioana. Si se intampla ca de ceva timp lu` Ioana sa ii placa mult de un baiat. Dar de putin timp, si lu` Zizi ii place de acelasi baiat straight face Si asa s-au certat ele dintr-o prostie si nu isi mai vorbesc -.- Eu ma intelegeam foarte bine cu acest tip si la balul bobocilor am stat aproape doar cu el peste tot. si a inceput sa imi placa de el straight face Adica imi era simpatic, tineam la el si inainte, dar acum e ceva mai mult. Ne tineam de mana, iar noaptea, cand am plecat, m-a pupat pe buze straight face Iar acum eu nu stiu ce sa fac caci Zizi desi il adora tot spune ca ma place pe mine si se oftica pana si daca ies cu el straight face si nu stiu ce sa fac :-

Răspuns Câştigător
| corinaP a răspuns:

E varsta la care prietenele pe care le ai nu inteleg genul asta de chestii. aici nu e vorba de cine il place primul e vorba si de cine place elwinking degeaba il plac prietenele tale daca el nu le place... ok e de inteles ca se oftica deoarece si ele il plac dar el este cu tine dar daca iti sunt prietene adevarate ar intelege situatia si ar vrea ca tu sa fi fericita. vorbeste cu ele si explica-le ca nu depinde de ele ci de el, unde sentimentele sunt reciproce big grin

2 răspunsuri:
| LikeARollingStone a răspuns:

Marele meu principiu in viata e: "Nu lasa prietenii pentru un baiat!" Stiu cati ani ai si stiu ca la varsta asta nu o sa fie el dragostea vietii tale dar prietenele s-ar putea sa ramana pe viata!
E decizia ta, depinde si cat de bune prietene sunteti!

| kissdeea1999 a răspuns:

Le explici ca il placi si daca sunt prietene adevarate o sa intelega