| GirlzM a întrebat:

Ok..am revenit cu o noua intrebare, sau mai bine zis..pentru ceva sfaturi!:D Am facut de cateva ori greseala de a ma lua dupa asa-zisii " prieteni " sau dupa lume in general. Ca sa dau si un exemplu, inainte aveam parul lung ( pana la sezuta ) si des, puteam sa-l intretin,nu aveam problema cu asta, doar ca toata lumea : vai, e prea des. vai,nu stiu ce; si pana la urma am zis, hai sa-ncerc o alta tunsoare,daca toata lumea zice. Si acum, nu zic ca nu-mi place, am parul destul de lung, doar ca mi-e dor de parul meu des :(

Acum e alta treaba.Eu ma simt super bine in corpul meu, dar stiti cum e ..desi toata lumea zice " sa nu-ti pese,fi indiferent ",in realitate e mai greu. Am fost de multe ori "judecata" chiar si de "prieteni" ( am folosit ghilimelele de rigoale ) pentru ca sunt prea slaba. Stiu, nu am o greutate perfecta, sunt slaba.dar urasc cand unii vorbesc pe la spate si rad de mine, uneori ma simt complexata chiar daca ma simt bine asa cum sunt. De multe ori s-a intamplat sa imi doresc atat de mult sa nu mai locuiesc in tara asta. adesea dadeam vina pe Romania, ca suntem rasisti. dar totusi, doare.

Ce parere aveti, spre exemplu, de :

/ http://weheartit.com/entry/51303314/via/ashleigh_ardell /

/ http://weheartit.com/entry/50904501/via/daniellematt /

Arat ceva gen..de multe ori mi-am dorit sa ma ingras, dar apoi mi-am zis " daca o sa regret mai tarziu ", iar cand intr-adevar am inceput, oricum n-am reusit. mancam in vara spre exemplu si cate 2 shaorme sau alte prostii gen pe zi, dar nu reuseam..si-ntr-un fel ma bucur. dar tot ma simt prost cand lumea te judeca doar pentru cum arati:|

Tin sa precizez : 1, 70 si vreo +50kg.

Tin sa pre

Sfaturi? Voi ce parere aveti? Ce-ar trebui sa mai fac?:|

Dau fundita(daca va ajuta cu ceva) pentru raspunsul care ma va ajuta cel mai mult. O zi buna, bafta si pupici!:*

Răspuns Câştigător
| Azazea a răspuns:

Sincer la 1.70 50 de kg e f bine, recunosc ca aprox 52 de kg ar fi fost perfect, dar 2 kg nu fac mare diferenta asa ca e f bine, si sincer mai bine sa fii slaba si in caz ca te ingrasi vreodata sa nu arati ca o grasa decat sa fii de 60 de kile (mult chiar si la 1.70) si sa te ingrasi si mai tare. Nici nu stii cate fete ar vrea sa arate asa, habar nu ailaughing
Eu zic sa fii multumita, ai zis ca te simti bine in corpul tau, si ai dreptate,
imi pare rau ca te-ai luat dupa altii in legatura cu parul tau, sincer erau invidioase sigur ca aveai parul lung si des, si voiau sa te faca sa il tunzi. Rau ai facut, de acum inainte daca tu te simti bine in pielea ta, si totul e ok, nu trebuie sa asculti ce mananca altii, ca na big grin

4 răspunsuri:
| buburuza2007 a răspuns:

Iubita,tu lasa lumea in pace,mereu vor gasi defecte,niciodata nu vor fi multumiti,daca tu te simti bine in pielea ta,e suficient,daca vrei sa faci o schimbare la tine tu sa iei decizia asta,ca tu vrei sa faci asta si simti asta,iar lumea lumea las-o sa vorbeasca,tu te intorci le arati degetul din mijloc si nu le da satisfactie,fii libera si stapana pe propriile decizii,nu te mai lua dupa oamenii,nu-ti vor binele,crede-ma,intotdeauna oamenii si "prietenii"vor incerca sa-ti puna piedici,pentru ca ei sa fie in varful piramidei, nu le da satisfactie si fii tu, iar daca nu le convine, sunt liberi sa plece, succes

| Mademoiselle18 a răspuns:

Daca arati ca fetele din imagini, da, esti slaba. Dar sincer, majoritatea fetelor si-ar dori sa arate asa. Si eu sunt destul de slaba doar ca dupa sarbatori am facut putina burtica :d In orice caz, stiu ca e greu sa fii tu insuti cand altii te critica dar trebuie sa incerci si vei reusi. Si inca un sfat: nu manca doar pentru ca vrei sa te ingrasi. Daca mananci 2 shaorma pe zi nu rezolvi nimic, in plus, este destul de nesanatoasa si poti avea probleme de sanatate dupa happy Depinde de organismul fiecaruia, unii se ingrasa si din apa, altii mananca exagerat si nu se pune nimic pe ei. Sper ca te-am ajutat :*

| xXCutiePieXx a răspuns:

Eu zic sa nu iei in cosiderare parerile asazisilor "prieteni". Pretuiestete asa cum esti.Gandestete ca multa lume( si eu) doreste sa ajunga asa ca tine.Si chiar nu mi se pari prea slaba. Sper ca te-am ajutat cu aceste sfaturi!

| Tweety115 a răspuns:

Parerea mea este sa nu mai ascultii oamenii pentru ca nu au dreptate daca tie iti place asa cum esti, parerea ta conteaza, si oricum la 1.70 m si 50 kg e super bine... funda?