| Cristina00 a întrebat:

Ok... am si eu o mare nedumerire. Prima data mi-a venit menstruatia pe 5 martie 2010 apoi mi-a lipsit 7 luni pana in octombrie. Dupa a venit relativ normal, aproape in fiecare luna. Cand a inceput vara a scazut foarte mult in cantitate (cateva picaturi) si nici macar curat (combinat cu secretie maro). In loc sa ma tina 3-4 zile, ma tinea cate 1-2. Acum de cand a inceput scoala, din septembrie nu mi-a mai venit si nici nu da semne ca ar putea sa apara. Mentionez ca am 15 ani si nu am avut nici un contact sexual pana acum. Multumesc anticipat!

3 răspunsuri:
| ContesaSiContele a răspuns:

Eu cred ca sunt motive de ingrijorare, ar fi un lucru banal daca iti intarzie uneori, daca nu vine regulat, dar o data ce el intarzie asa de mult...am o prietena care ei nu ii venise pana la 15 ani si cand s-a dus la control avea o problema grava cu ovarele.
acum i-a anticonceptionale si nu-s ce pastile ca sa ii vina ciclul, si sa se rezolve problemele cu ovarele.nu e de gluma du-te la doctor pentru ca este o problema,pot fi hormonii,pot fi ovarele,nu mai sta intereseaza-te, du-te la doctorul de familie, apoi la ginecolog si sa nu iti fie frica sa te duci (daca aveai un bebe ce nu-l doreai trebuie sa iti fie frica) dar asa e floare la ureche.e sanatatea ta. succes

| Anne12345 a răspuns:

Nu e niciun motiv de ingrijorare draga. Ciclul menstrual se regleaza dupa doi ani, asa ca stai linistita. Numai bine! happy

| Cristina00 explică:

Credeti ca sunt motive de ingrijorare?