| Anto12345678910 a întrebat:

Pai m.am certat cu o fata..si acm vreau sa ma impac cu ea.dar nu vreau sa par eu eu aia proasta.daca intelegeti ce vreau sa spun... ceva idei ca sa ma impac cu ea..sau orice..plz.dau funda happy

4 răspunsuri:
| MenInShadow a răspuns:

Da, te duci si iti ceri scuze, e destul de simplu. Sa te duci sa-ti ceri scuze nu e o dovada de prostie, e o dovada de buna educatie si de o atitudine superioara fata de omul comun si mediocru care nu spune niciodata "scuze" pentru ca este incapabil sa accepte faptul ca a gresit.

| RainmakerX a răspuns:

Stii cum se zice, nu? "Cel mai destept cedeaza" Nu esti tu cea proasta daca iti ceri scuze, din contra. Este o dovada de maturitate sa-ti recunosti vina sau chiar sa cedezi daca este necesar.
Eu unul zic ca ai putea spune ceva de genul "Buna, imi pare rau pentru ____, m-am simtit rau pentru ca am spus ____.Nu renunt la parerea mea dar ai avut si tu oarecum dreptate.Prietene?"
Eu unul nu vad nicio umilinta in asa ceva. Numai oamenii mari pot face asa ceva, numai ei isi pot calca pe mandrie pentru a-si recunoaste vina.
Omul prost este acela care ramane in ura sa si nu accepta niciun fel de scuze.
Succes!

-Blytz-

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Asta se cheama orgoliu, lucru la care renunti atunci cand iti pasa adevarat de o prietenie.
Ceva cam rar in ziua de azi.

| xxxAmaxxx a răspuns:

Pai lucru normal ar fi sa-ti ceri scuze poate mai rezolvi ceva, iar daca nu incearca s-o convingi sa-ti mai dea o sansa, dar nu cred co sa fie prea usor.
Bafta!