| OHmyGosh a întrebat:

Pana acum eram o zapacita care nu ma maturizam de loc.Mereu intram numai in bebele, dar totul se intampla numai acasa.
De cand am aflat ca baiatul pe care il cunosc de cand lumea...si e cu mine in clasa si-mi e ca un frate ma place si eu il placeam si de cand sunt cu el, am inceput foarte brusc sa ma maturizez. N-am mai facut nimic prostesc si sincera sa fiu nu stiam ca-s asa sensibila cand vine vorba de sentimente...
Cologele mele spune ca ma comport prea matur si ca vor sa fiu ca inainte, insa ele nu stiu ca faceam numai prostii acasa:stricam tot.Eu nu vreau sa devin cum eram inainte pentru ca imi place cum ma comport acum si mi-e teama ca daca baiatul cu care sunt o sa vada ca ma port imatur o sa se desparta de mine si eu tin la el mult si el la mine.
De cate ori ne-am sarutat, cine mai stie numarul? De cate ori ne-am imbratisat? De cate ori el m-a srijinit? De cate ori mi-a dat cadouri superbe? Cine le mai stie numarul?
Funda dau la cel care imi zice ce sa fac, ca sa le fac si pe colegele mele sa ma placa precum inainte, dar si eu sa ma comport ca acum.

Răspuns Câştigător
| Adry05 a răspuns:

Tu poarta-te natural, daca te simti bine in pielea de "femeie matura" atunci nu te mai stradui sa redevii cea dinainte doar ca sa te placa colege tale, daca iti sunt colege adevarate, te vor placea si pentru ceea ce esti tu acum, sunt sigura ca odata ce se vor obisnuit cu noua ta atitutine, te vor placea asa cum te-au placut inainte. Gandeste-te ca e destul de ciudata si brusca schimbarea din copilaroasa care erai, in fata matura care esti acum. Si sa-ti zic cevahappy, si eu dupa prima despartire m-am maturizat foarte mult, acum daca pe mess intreb pe cineva cati ani crede ca am zica o varsta cu muult mai mare decat am eulaughing. Deci relatiile te maturizeaza foarte repede, mai ales daca te implici sentimental foarte mult. Poate ca de aia se zice ca nu e bine sa ai o relatie decat de la 14/15 ani incolohee hee ca sa iti traiesti copilaria din plin, si sa te bucuri de viata, ca abia apoi sa te poti maturiza linistitahee hee. In fine, mult succes si cati mai multi ani petrecuti alaturi de iubitul tau:* nimic sa nu va despartaaa!:*:*:*

2 răspunsuri:
| OHmyGosh explică:

Multumesc de raspunsuri.

| Phutui a răspuns:

Copilu', stai linstita se vor da pe brazda colegele tale, doar ca nu sunt obisnuite cu "noua" TU. asta e singura problema.cat despre relatia ta cu acel baiat, sa fiti fericiti, frumosi si bucurosi si va urez sa aveti parte de tot raul pe care mi-l doresc eu mie!