| Loredana96 a întrebat:

Parca a cazut cerul pe mine sadIl cheama Radu.Il iubesc, cu el mereu ma simt bine si libera.Am petrecut eri o zi nemaipomenit de frumoasa. A fost atit de bine. El e cel mai bun prieten cu fostul meu. Dar fostul meu nu are inima, e dur, vorbeste mai mereu necenzurat, se foloseste de fete, si in plus il vorbeste pe Radu pe la spate in multe cuvinte mizerabile. Iar eu eri i-am spus asta lui Radu.Si Radu cind a plecat acasa l-a intrebat pe fostul meu daca e adevarat. Iar fostul meu nu stiu ce a mai inventat dar l-a facut pe Radu sa nu ma creada pe mine.In noaptea asta la ora 1 m-a sunat si a inceput sa strige la mine, sa ma intrebe de ce am inventat toate lucrurile astea.Eu am incercat sa vorbesc calm cu el sa ii explic totul, si l-am rugat sa ma creada pe mine, dar el nu m-a crezut. A inceput sa strige si sa spuna ca fug de adevar si ca vreau sa le stric prietenia si a spus ca s-a terminat totul intre noi. Da e adevarat, adica nu vreau sa le stric prietenia doar am vrut sa ii deschid ochii lui Radu si sa nu aiba atita incredere in el.Am vorbit si cu fostul nudemult si el nu vrea sa recunoasca a vorbit foarte urit.Noaptea asta nu am mai putut dormi, am ascultat muzica la casti si am plins, eu nu am facut cu o intentie rea, dar el asta nu intelege.Acum am vazut cine sint pentru el, si ca fostul meu e mai important ca mine, si in primul rind am vazut ca nu are incredere in mine si prefera sa il creada pe fostul meu un baiat care nu poate avea prieteni. Dar eu tin la el, doar ca vreau ca el sa isi dea seama ca a gresit.Nu vreau sa fac eu primul pas, pentru ca nu eu am gresit ci el.
Ce credeti ca ar trebui sa fac?
Apropo... pot fi si indiferenta daca e cazul.Cu un gol in suflet dar pot.

Răspuns Câştigător
| DAC a răspuns:

Eu cred ca acest Radu daca te aprecia mai mult, te credea pe tine, numai ca noi oamenii, preferam sa credem prietenii, si nu persoanele de langa noi.
In primul rand, el nu trebuia sa mearga sa ii ceara socoteala, si cu atat mai putin sa spuna ca i-ai zis tu, asta e total aiurea, te baga si pe tine la mijloc.
In al doilea rand, ar trebui sa aiba mai multa incredere in tine.
Ce sa faci tu? ABSOLUT NIMIC! Lasa totul sa curga de la sine, este greseala lui si el trebuie sa actioneze cand isi va da seama ca ai avut dreptate, daca nu o va face, nu este de tine acest Radu! Pana atunci, capul sus!

1 răspuns:
| Skeez a răspuns:

Daca nu poti sa vorbesti cu fostul nu are rost sa mai incerci... dupa cum l-ai descris nu e omul cu care sa vorbesti
Iar cu radu mai incearca dar nu prin telefon intalneste-te odata cu el si explica-i ce si cum...
Daca el tot nu intelege si refuza sa creada inseamna ca nu e reciproc si ca nu mai ai ce face cu el...