| Loredana96 a întrebat:

Parca a cazut cerul pe mine sadIl cheama Radu.Il iubesc, cu el mereu ma simt bine si libera.Am petrecut eri o zi nemaipomenit de frumoasa. A fost atit de bine. El e cel mai bun prieten cu fostul meu. Dar fostul meu nu are inima, e dur, vorbeste mai mereu necenzurat, se foloseste de fete, si in plus il vorbeste pe Radu pe la spate in multe cuvinte mizerabile. Iar eu eri i-am spus asta lui Radu.Si Radu cind a plecat acasa l-a intrebat pe fostul meu daca e adevarat. Iar fostul meu nu stiu ce a mai inventat dar l-a facut pe Radu sa nu ma creada pe mine.In noaptea asta la ora 1 m-a sunat si a inceput sa strige la mine, sa ma intrebe de ce am inventat toate lucrurile astea.Eu am incercat sa vorbesc calm cu el sa ii explic totul, si l-am rugat sa ma creada pe mine, dar el nu m-a crezut. A inceput sa strige si sa spuna ca fug de adevar si ca vreau sa le stric prietenia si a spus ca s-a terminat totul intre noi. Da e adevarat, adica nu vreau sa le stric prietenia doar am vrut sa ii deschid ochii lui Radu si sa nu aiba atita incredere in el.Am vorbit si cu fostul nudemult si el nu vrea sa recunoasca a vorbit foarte urit.Noaptea asta nu am mai putut dormi, am ascultat muzica la casti si am plins, eu nu am facut cu o intentie rea, dar el asta nu intelege.Acum am vazut cine sint pentru el, si ca fostul meu e mai important ca mine, si in primul rind am vazut ca nu are incredere in mine si prefera sa il creada pe fostul meu un baiat care nu poate avea prieteni. Dar eu tin la el, doar ca vreau ca el sa isi dea seama ca a gresit.Nu vreau sa fac eu primul pas, pentru ca nu eu am gresit ci el.
Ce credeti ca ar trebui sa fac?

Răspuns Câştigător
| Stassy a răspuns:

Pai, daca nu te crede, nu inseamna k e gata intre voi.Nu renunta! Atunci cand tipu ala [ fostul tau - nu ai spus cum il cheama-] vorbeste pe la spate de oricare, pai, draga mea inseamna k : 1. tampitu ala e un nesuferit; si 2. daca Radu ala nu te crede, pai aici e mai complicat.Incearca sa-i zici si u k te desparti daca nu intelege si daca nici asa nu crede, draga mea, inseamna k,, prietenia" cu fostul tau e mai importanta si trebu sa-l faci sa se simta rau.Nul mai vizita sau nu mai raspunde la telefon, zii k o sa ramaneti doar prieteni, sau gasesteti altu! Si crede-ma k daca tine la tine, va intelege si te va vrea inapoi, dar daca nu te vrea, te va lasa in voia sortii. D e asta, eu iti sugerez, sa-ti gasesti alt baiat, unul care sa te iubeasca si care intelege k o prietenie nu e nimic in comparatie cu o relatie.Mai sunt baieti pe lumea asta, nu dispera! O sa ai mai mult timp pentru tine si perietenii! Sin plus, Viata e frumoasa, mai ai atatia ani de trait! O sa gasesti u pe cineva 100 %

2 răspunsuri:
| LittleRose a răspuns:

Eu cred ca ar trebui sa te gandesti serios daca baiatul asta, Radu, chiar merita osteneala.Fostul tau prieten, e totusi cel mai bun prieten al lui.De aceea a fost naiv si l-a crezut pe el.Sincer,cred ca oricine prefera prietenii.Probabil fostul tau i-a adus niste argumemente atat de convingatoare incat l-a determinat sa creada ca tu minti iar el a avut mai mare incredere in prietenul lui bun.Pana la urma el nu este decat o victima.Nu prea cred ca ai ce sa faci in sensul asta, decat sa aranjezi cumva ca Radu sa il auda pe fostul tau in timp ce il barfeste.Doar asa se va convinge.Mult succes! :*

| RaduMD a răspuns:

A fost un lucru foarte imprudent să duci vorba. Pe viitor, să nu mai comunici niciodată o bârfă cuiva bârfit. Nici pe acela nu îl ajuţi, şi vei pica mereu cum nu trebuie.