| AiincredereinDumnezeu a întrebat:

Parintii mei divorteaza si eu cand ma uit asa la casa incep sa plang ca e casa in care am trait 15 ani nu pot sa ma despart de ea. Intrebarea mea ar fi alta daca tata mai are un copil dintr-o casatorie anterioara ni se plateste amandurora pensie alimentara? ( nu nu pentru ca sunt avara sau chestie gen pentu ca voi locui doar cu mama si ne trebuie bani de chirie de mancare...) si a doua intrebae daca mama are rata la banca se poate sa ne dea un credit ipotear?

3 răspunsuri:
| Felys a răspuns:

Iti va platii in continuare pensie alimentara, si 10 copii daca avea tot era obligat sa le dea la toti,cat priveste creditul trebuie sa mearga acolo sa intrebe ce conditii sunt, stiu ca iti e greu sa treci peste acest divort al parintilor, sincer eu am o parere foarte proasta despre barbatii care fac copii apoi divorteaza fara sa le pese ca isi fac copii sa sufere, vei avea o perioada trista si vei avea nevoie de sustinerea celor din jur, sper sa poti trece cu bine peste necazul care v-a lovit

| cosminel417 a răspuns:

Pensie veti primi si daca sunteti 10 copii numai ca se va diminua suma iar in legatura cu credidul asta depinde de salariul mamei si de felul in care si achitat ratele dar de ce nu aveti nici un drept in casa in care ati stat

| AiincredereinDumnezeu explică (pentru cosminel417):

Deci am o intrebare atat timp cat casa este pe numele ambilor parinti idiferent ca este data de parintii tatei cu clauza ( de inmormantare ) se poate face partaj?