| StiCS a întrebat:

Pe 28 luNa asta o sa facem un spectacol la primaRie `, si o sa dansam in fata la muLti oameni! sad Dar mi-e rusine! Ce sa fac?

3 răspunsuri:
| aиdяaaa●• a răspuns:

Eu zis sa lasi emotiile de o parte, ca nu te ajuta cu nimicstraight faceTot ce trebuie sa faci e sa ai incredere in tine, sa stii miscarile foarte bine si sa nu te panichezi zicand "daca uit pasii, daca nu stiu ce..."pentru ca asta te deruteaza si o sa ai de pierdutstraight face
Ai incredere in tine, totul o sa fie bine!winking

| KatVonB a răspuns:

Pai daca dansezi, inseamna ca asta iti place sa faci, sau e un hobby.Nu are de ce sa iti fie rusine, dansul e ceva frumos :X.[dansul îţi impune acea stare de joc, de liber acces pe tărâmul imaginaţiei]

| JustAle a răspuns:

Asa mi s-a intamplat si mie.Ma panicam cand vedeam toti oamenii cum se uita la mine.Ai putea exersa cu o prietena pasii de dans in fata unor cunoscuti si asta cred ca te va ajuta putin. Poti sa iti faci curaj iar apoi totul va decurge de la sine, iar cand vei dansa te vei simti bine si vei uita de toata rusinea :d