| Tania a întrebat:

Pe voi nu va deranjaza cand daruiti ceva cuiva in mod personal, iar persoana respectiva nu desface cadoul de fata cu voi?
Pe mine ma enerveaza chiar am rugat pe cineva sa se uite sa imi zica daca ii place si nici asa nu s-a uitat.

3 răspunsuri:
| MaeRi a răspuns:

Unweori persoanelor carora le dai cadoul,nu vor sa il desfaca,deoarece nu vor sa dea impresia ca e chair a vrut sa ii aduci un cadou,sau ca ii place sa primeasca cadouri, sa nu se simta prost sau sanu te faca pe tine sa te simti prost ^_~.Asa ca prima data intelege persoana caruia ii dai cadoul, de exemplu daca mair da cineva un cadou nici eu nu as vrea sa il desfac sa nu creada cas obsedata de cadouri si ca vb cu acea persoana doar pentru cadou.

| Adda_5780 a răspuns:

Cred ca ar trebui sa intelegi ca un cadou este o surpriza, ceva la ce nu te astepti si majoritatea persoanelor vor sa traiasca singuri emotia cand deschid ceva. depinde si de lumea care mai este prin jurul "vostru". de exemplu daca cineva iti deschide cadoul in fata, daca nu ii place, ii este mai greu sa iti spuna pe moment. de aceea, daca il desface singura si tu o s`o intrebi dupa...o sa iti spuna mai frumos, poate se obisnuieste si cu cadoul xD. ar trebui sa accepti in general deciziile celorlalti happy

| Tania explică:

Mmmda este si asa, dar eu stiam ca asa este politicos...