| anonim_4396 a întrebat:

Pentru admiterea la medicina ce imi recomandati? sa invat manualul si sa fac pe urma grilele, sau sa ma axez mai mult sa invat grilele? tin sa va anunt ca admiterea se face strict din cartea de grile ce o am acasa. se dau aceleasi intrebari din grila... multumesc

Răspuns Câştigător
| Crash94 a răspuns:

Atunci învaţă cartea de teste, pentru a avea locul asigurat, având în vedere că se apropie examenele de admitere, iar materia o poţi învăţa pe parcursul verii pentru a intra pregătită în primul an.

3 răspunsuri:
| Crash94 a răspuns:

Axează-te pe ambele. Acum depinde şi de facultate, dar, din câte ştiu, sunt şi câteva întrebări la prima vedere. deci acolo vei avea nevoie de materie învăţată.
Baftă!

| Anna1223 a răspuns (pentru Crash94):

La Timisoara nu sunt intrebari la prima vedere.

| Anna1223 a răspuns (pentru Crash94):

Ai dreptate..multumesc :*

| Crash94 a răspuns (pentru Anna1223):

Atunci învaţă cartea de teste, pentru a avea locul asigurat, având în vedere că se apropie examenele de admitere, iar materia o poţi învăţa pe parcursul verii pentru a intra pregătită în primul an.