| iubita a întrebat:

Pentru ce care au reusit sa se lase de fumat prin ce metode ati reusit? Iar pntru cei care fumeaza cate pachete fumati pe zi sau cate tig?

13 răspunsuri:
mumoasa
| mumoasa a răspuns:

EU NU FUMEZ, INSA STIU EXACT DE CE AI NEVOIE PT A TE LASA DE FUMAT.AI NEVOIE DE MULTA VOINTA SI DE MULTA INCREDERE.big grin

SoftCristi
| SoftCristi a răspuns:

Doreste-ti lucrul asta, sa nu mai fumezi. Tine de vointa; nu cauta pretexte aiurea ca sa te lasi.
Spor!

daniela
| daniela a răspuns:

Pana nu-ti doresti cu adevart nu ai sa te lasi
Eu am fumat circa 10 ani si ajunsesem cam la 2 pachete la 3 zile.
Am fost intr-un spital de TBC iarna, ingea si afara se asternuse deja un strat destul de gros de zapada alba imaculata.
Era superb pana cad un bolnav (un barbat slab si tras la fata) care abia terminase de savurat o tigare fara filtru ( o fumase cu o placere deosebite, se vedea pe chipul lui atunci cand tragea din ea) a inceput sa tuseasca si in final a scuipat. Pe zapada imaculata a aparut o pata mare de sange... imaginea asta m-a urmareste si acum.
Nu am mai pus niciodata o tigare in gura.

| LoryM22 a răspuns:

Arunca tigarile de le ai in casa, cand iti vine sa fumezi mai bine manaca o ciocolata, ceva dulce sau fa sport, o activitate si iti dispare ideea de a fuma din cap.

| cribus a răspuns:

Eu fumez un pachet pe zi...eu le-as lasa dar nu ma lasa ele pe mine!

| avalon a răspuns:

Eu ma incapatanez si imi spun k nu am nevoie de tigara din ora in ora cu ea in gura. k oricum nu imi face nici un bine. si asa m.am lasat de fumat.

| madalina_7017 a răspuns:

Eu fumez cam 1 pachet pe zi

| petitdreamer a răspuns:

Eu fumez putin daca sunt singur, adica nu ies in oras, sau pe la vreun prieten acasa... dar daca ies in oras, fumez cam un paket- doua pe zi...si daca as vrea, pot sa ma las oricand de fumat...chiar si cand fumez, si ajung la jumatatea tigarii, pot sa o sting si ma las de fumat... e greu pentru altii sa se lase de fumat...mai ales daca au prieteni care fumeaza si fac parte din cercuri numai de fumatori... e greu, stiu asta, pentru ca si prietenii mei se vaita... dar iti trebuie ambitie...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna.
Cea mai sigura si eficienta metoda este sa ai ambitie sa te lasi dintr-o data.
Eu, personal nu fumez.
Mult succes la renuntarea definitv la tigari. Este benefic pentru sanatatea ta si a celor din jur.
Pa, pa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Inainte sa se casatoreasca parintii mei, mama habar nu avea ca tata fumeaza.Cand a aflat mama i'a spus ca daca vrea sa se casatoreasca cu ea sa se lase de fumat.Iti inchipui ce'a facut daca exist eu azilaughing

| florin91 a răspuns:

Eu sunt cu o fata de cv timp... mi-a zis sa nu ma vada ca fum de fata cu ea...am stat mai mult timp cu ea ziua... dupa aia am zis sa le las k nu rezolv nimic...trebuie sa ai multa vointza...sa zicem ca mai trag si eu o tig la 2 3 luni...de poftalaughing e mai bine decat 1 pachet pe zi nu?:p

| selena_3239 a răspuns:

Sotul meu face peste putin timp 5 luni de cand nu mai fumeaza. a reusit se se lase de tigari cu ajutorul unor plasturi cu nicotina, care se gasesc in orice farmacie la un pret egal cu pretul unui pachet de tigari.bineinteles k fara ambitie nu faci nimic.asa ca cu multa vointa si putin ajutor din afara, o sa reusesti.trebuie doar sa iti doresti putin mai mult