| fusion125 a întrebat:

Pentru cei care au dat deja bacalaureatul, ce sfaturi imi puteti da pentru la anul? Cum ar trebui sa invat si de cand sa ma apuc de repetat? Eu dau bacul la mate, romana si biologie...

Voi cum v-ati descurcat? big grin

2 răspunsuri:
| thegatekeeper a răspuns:

In primul rand, ar trebui sa iei in calcul daca ai invatat constant sau nu pe parcursul celor 4 ani de liceu. Daca ai facut asta, atunci nu vei avea probleme atat de mari si cel mai probabil, nu vei intra in criza de timp in ceea ce priveste invatatul. Daca nu te-ai omorat cu invatatul, atunci ar trebui sa incepi sa te pregatesti din octombrie-noiembrie, eventual sa faci si meditatii la materiile la care ai nevoie (daca ai nevoie).
Eu am inceput sa recapitulez materia si sa invat ce mai era de invatat prin iarna, in vacanta si nu am intrat in criza de timp, fiindca 70-80% din materie era deja invatata. Dupa simularile din iarna, am invatat in vacanta de primavara din nou, apoi in iunie, in luna libera dinaintea BAC-ului. L-am luat cu 8. 98, o nota la care ma asteptam si de care sunt multumit.

| En3Rgi a răspuns:

Nu ai vazut ca toti au picat bacul?laughing
Si tu ceri sfaturi.