| bluesky a întrebat:

Pentru cei care au experienta si nu numai: M-am indragostit de un coleg de clasa, nu putem fi impreunasad Daca vi s-a intamplat si voua, l-ati putut uita? Ati trecut peste? In cat timp? Ati ramas prieteni?

Răspuns Câştigător
| ladylove a răspuns:

Prietena mea cea mai buna a patit la fel.Este destul de greu avand in vedere ca va vedeti zilnic.Prietena mea numai vorbeste deloc cu el, dar asta nu e o regula.Parerea mea este ca ar trebui sa vorbesti cu el si sa ramaneti prieteni.Este pacat sa va distantati.Chiar daca relatia dintre voi nu a fost posibila, asta nu inseamna ca nu puteti fi prieteni.In fond sunteti colegi de clasa, va vedeti zilnic si aveti o gramada de subiecte de discutat.La inceput va fi mai greu sa te acomodezi cu faptul ca nu puteti fi impreuna, dar in timp sunt sigura ca vei reusi.
Mult succes!:*

7 răspunsuri:
| Bacemi a răspuns:

Mi s-a intamplat de mai multe ori. In fiecare etapa educationala am intalnit unele fete care mi s-au parut mai interesante si pentru care am dezvoltat anumite sentimente. Dar mi-am dat seama ca nu are rost si am mers mai departe. Am ramas amici de ocazie si atat. Nu vorbim decat atunci cand ne intalnim in grup mai multi colegi sau ne vedem intamplator pe strada. Fiecare pasiune a ramas intr-o oarecare masura vie dar am stiut sa o fac sa arda in spatele unei usi cu lacat. Trebuie sa inveti sa controlezi aceste lucruri pentru a nu -ti afecta viata. Fiecare fata pe care am iubit-o a ramas in mintea mea. Nu le voi uita. Dar acela e trecut, acesta e prezent si in curand in viitor voi avea alta iubita. Degeaba te gandesti la o relatie imposibila cand poti incerca sa iti dai seama cum poti face sa ai mai multe sanse de a gasi iubitul urmator.

| yellowalien a răspuns:

Da, am patit asta, ne placeam reciproc, dar s-a intamplat ceva naspa(o poveste cu 2 orgolii prea puternice) si dintr-o prostie s-a stricat totul. A trecut un an si inca nu vorbim. In plus, suntem in clasa a 12-a si acusi ne despartim si ne vom vedea extrem de rar, pentru ca dam la facultati in orase diferite.
Timpul a mai diminuat sentimentele de acum un an, dar de uitat n-am uitat niciunul dintre noi... Probabil ar fi fost ceva frumos...

| bluesky explică:

@Carmen, i-am propus si m-a refuzat...

| Cosmina_1622 a răspuns:

Da mi s-a intamplat si mie adica chiar acum sunt in aceeasi situatie...Trebuie sa depasesti momentulwinking Adica eu nu ma uit la el si nici nu ma bag in seama prea mult oh go on Sa stii ca eu reusesc sa trec peste cu toate ca in ore nu ma pot abtine sa nu ma uit la el si uneori si el ma privestewinkingnu credeam ca o sa-mi placa vreodata de acel baiat dar uite ca sa intamplat.Eu zic sa ramaneti prt adica pastreaza legatura cu el nu fii distanta happy

| bombonica_1146 a răspuns:

Eu cred ca depinde si dc nu puteti fi impreuna.Am auzit multe fete care au patit la fel unele din ele imi ziceau peste putin timp ca a fost ceva de moment. Si stii de ce? pentru au strans pareri despre acel baiat, apoi si-au dat seama ca nu merita si ca are un comportament josnic. uite incearca ce iti zic acum, incearca sa aduni pareri despre el, sa ii vezi comportamentul cand il jignesti sau cand il faci sa para asa un nimic in fata celorlalti. Pupici

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

De cand este un imperiment faptul ca sunteti colegi? doamne, in loc sa va bucurati ca va vedeti zilnic si va cunoasteti mai bine!
Daca-l placi si banuiesti c-o face si el, da-i de inteles ca vreti sa fiti impreuna(ori daca esti mai tupeista, propune-i tu) si lucrurile se rezolva.
I-auzi, nu te poti indragosti de colegul de clasa!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

@bluesky Crezi ca te-a refuzat deoarece sunteti colegi? S-au asta a fost motivul invocat de el? Daca a doua intrebare este adevarata, renunta. Tipul nu te vrea sau este prea batut in cap pentru a-si da seama ca nu conteaza lucrul acesta.