| ashx a întrebat:

(Pentru fumatoari). Sunt la liceu. Stau in chirie in oras. Sunt singur in apartament. Si vreau sa vad cum e o tigara. Imi spuneti cum v-ati apucat de fumat? Si se simte daca fumez in apartament? Sa ies pe terasa? Ce tigari sa folosesc? Pwp

Răspuns Câştigător
| Softe a răspuns:

Prima mea a fost împreună cu anturajul meu prost, primul fum anturajul fost oribil
-te ia o durere de cap execrabila
-tușești timp de o juma de ora întruna și simți ca anturajul ceva în cât
-anturajului o stare de voma și nu mai ai chef de nimic
Dar de pe la a 3-4 țigări nu mai ai treaba cu astea
Fumul de țigară se poate îmbibat în lucrurile din apartament: haine canapea și ce mai ai pe acolo, mai bine ieși frumos la balcon și bucura-te de prima ta tigara.

2 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Cere la un vecin o tigara sa probezi, nu e mare lucru oricum simti un gust sec in gura si iti place sa scoti fum pe gura la inceput

| justanotheruser99 a răspuns:

M-am apucat de bunavoie, nu datorita anturajului. Treceam printr-o stare mai depresiva iar tigarile ma relaxau. Asa ca m-am dus la un tip mai mare decât mine care vindea țigări si mi-am luat un pachet.
Da, mirosul se simte destul de tare. Îți sugerez sa ieși pe terasa, altfel fumul îți va intra in toate țesăturile (perdele, cearșafuri etc)
Ai putea începe cu ceva mai slab: Camel alb, Dunhill alb, Marlboro gold, Pall Mall White. Daca vrei poți încerca si altele cu diferite arome (mentol, ciocolată).