| Sapphire a întrebat:

Pentru fumatori: Cum au aflat parintii vostri ca fumati si cum au reactionat?

35 răspunsuri:
| octavian2002 a răspuns:

Era ziua mea, împlineam 12 ani. Era seara, era în jurul orei 22, eram în Italia la mama. Ea plecase pana la o prietena și a zis ca se intoarce cam intr-o ora. Au rămas acasă doua pachete de țigări desfăcute de ale ei. Eu eram foarte curios sa vad ce e asa de interesant la fumat. De când aveam 3 ani tot furam tigari și încercam sa le aprind, dar nu reușeam niciodată pentru ca eu în loc sa trag din țigară, suflam

| Cristian0884df11 a răspuns:

Pai am inceput sa fumez de la 12 ani pe ascuns si intr-o seara am dat hainele jos si mama mi le-a luat sa le spele, si a observat ca miroase a tigari si a venit la mine si mi-a zis: -Ma Cristi tu fumezi? si ia-m zis ca nu fiind ca mi-a fost friica sa zic adevaru sa nu ma bata dar mi-a zis spune adevaru ca nu-ti fac nimic si am recunoscut si mi-a zis: -Baiete e teaba ta ce faci tu iti strici sanatatea nu eu alegi calea buna sau a raului cu tata la fel s-a intamplat ei atat imi spun : Cristi e treaba ta ce faci noi iti spunem bine apai daca intelegi bine daca nu si asa e binelaughing si nu am mai fumat o luna dar dupa iar m-am apucat si le-am spus in fata la parinti ca vreau iar sa fumez o spus bine si iata-ma la 23 de ani ca fumez in fata lor sau oriunde un pachet pe zihappy sper ca ti-a placut povesteahappy

| missunderstoodx a răspuns:

Pai nu m au mirosit niciodata pentru ca mereu fumam exact cum ieseam din casa ca sa nu miros cand vin si luam multa guma? Dar sora mea aparent avea un cont cu care ma urmarea pe Instagram si eu ma dadeam mare ca fumam la storylaughing) si a intrat si mama pe cont si mi-a dat o morala subtila, nu mi-a zis de ce, dar dupa un timp mi-a zis pe fata ca stie ca fumez tigarilaughing

| Camelia6922 a răspuns:

E o poveste complicată. Eu fumez destul de rar nu a mai fumat de o lună dar acum un an aveam 13 ani și nu aveam ce face la 3 dimineața și am furat o țigară de la tata din pachet și am fumat in baie și după ce am terminat peste două minute a apărut mama mea vitregă și ma întrebat ce fel de om sunt eu nu știam dar mă gândeam destul de mult la asta. A doua zi s-a sculat tata și mama mea vitregă i-a spus tot m-am trezit și m-a certat urat tata și cam atât?

| AvakinAndrei a răspuns (pentru missunderstoodx):

Și eu am 15 ani și fumez, dar mama a fost de acord o perioada, iar după nu a mai fost, dar eu tot nu ma las de ele?, tata a aflat ca m-a văzut la poarta liceului?