| gingergirl1 a întrebat:

Pff! Nici nu stiu ce sa mai cred! Este vorba de prietena mea cea mai buna! Imi este prietena adevarata sau nu! Pe prim plan s-a dat la baiatul pe care il plac! (de exemplu s-au sarutat la o petrecere,plus de asta "prietena mea"era si cu un baiat atunci!) Si cateodata aflu ca are mici secrete fata de mine! Dar nu stiu de ce! thinking Ma rog,pe alta parte pot sa zic ca ma ajuta(mai ales ca acum nu-i mai place de acel baiatstraight face,nu stiu,ma inteleg bine cu ea,stie de gluma,si este acolo cand am nevoie de ceva! Dar nu-mi place ca are secrete fata de mine si s-a dat la acel baiat! (logic,stia ca imi placea de el laughing
Deci,lamuriti-ma, e o prietena adevarata sau nu?sad
P.S: nu vreau sa ziceti ca ne certam pe baieti pentru ca nu e asa! Intr-o perioada era mai apropiata de el(ca si amicii) si am lasat de la mine atunci, i-am lasat in pace! Si cand a aflat ca nu vrea sa fie cu ea brusc s-a schimbat si fata de mine(in bine!thinking

3 răspunsuri:
| BeInnocent a răspuns:

Buna!
Dupa parerea mea, si sa nu te superi, am doua pareri si nu stiu care ar fi cea adevarata ( iti dai seama tu asociand ce iti zic cu detaliile pe care nu le-ai specificat ) :
1. Nu iti este prietena. O prietena adevarata iti este prietena in totalitate. Iti spune secrete si nu se da la baiatul pe care il placi sau chiar ti-ar propune sa renuntati amandoua la el. Astfel spus, probabil vrea sa iti faca si in ciuda, nu mi se pare normal sa se sarute cu el! serios acum..Nu e o prietena adevarata indiferent ca te asculta..De unde stii ca nu se preface doar?
2. Nimeni nu e perfect, nici ea nu poate fi BestFriend din toata lumea.dar sa ajungi la astfel de fapte.zic ca mai analizezi situatia si daca mai face asa sa ramai doar la simpla ei prietenie, ca multe din astea sunt.

| vox22 a răspuns:

Este o prietena foarte buna, dar nu cea mai buna. ea ar trebui sa-ti spuna toate secretele ei. nu o inteleg de ce nu vrea sa-ti spuna secretele ei.banuiesc ca tu ii spui secretele tale. poate ea nu iti spune secretele ei pentru ca ii este prea teama sa ti le zica, nu e sigura pe ea ca ar putea sa tii asemenea secrete. Nu stiu sigur care e problema ei. ia-o intr-o zi la o discutie serioasa cu tema,, de ce nu-mi povestesti secretele tale?" ia discutia in serios pana ajungi la un raspuns clar si sincer. Cred ca vroia sa te faca intr-un fel geloasa ca uite eu ti-am sarutat iubitul, in plus daca stia ca-ti place de acel baiat de ce la mai sarutat? poate a crezut ca are sanse cu acel baiat, si a inceput si ea sa aiba sentimente pentru acel baiat. O fi avut ea ceva in capsorul ei. Dar bine e ca s-a schimbat si a abandonat chestiunea cu iubitul, si s-a intors din nou la tine. Intr-un fel nu este o foarte buna prietena pentru ca: s-a dat la baiatul pe care il placi si tine secrete ascunse fata de tine. Poate reusesti sa faci ceva! Bafta!

| nebunick a răspuns:

Buna!
eu cred ca este o prietena adevarata daca te ajuta si este alaturi de tine.
faza cu baiatul, nu stiu ce sa zic. stia ca iti place de el dar nu erai cu el. adica asta e. daca nu era ea era alta.
daca nu iti spune anumite lucruri asta nu inseamna ca nu-ti este o prietena buna.
Cu totii avem secrete pe care nu le vom spune niciodata. :*winking
deci, iti este o prietena adevarata.