| VaniLLaDeeJay a întrebat:

Pff. TPU. uite care e faza. am 13 ani si imi apar cosuri pe fata. si multe. mai nou acum. a inceput sa imi apara si pe spate. si cateva pe piept. pe spate insemand pe umeri. nu stiu cum sa scap de ele ca sunt mari si urate. nu le suport. plz... :*

Răspuns Câştigător
IMPERIA
| IMPERIA a răspuns:

Bună VaniLLaDeeJay! Este un fenomen normal pentru vârsta ta. Încearcă să nu te ocupi tu de cosuri (poti ramane cu semne si cicatrici) ci sa mergi la un medic dermatolog. De asemenea poti actiona avand mai multa grija la ceea ce mananci, evita prajelile si mancarea de tip fast food in favoarea legumelor si fructelor proaspete. Mari succese

4 răspunsuri:
| ionela22 a răspuns:

Este din cauza pubertatii, corpul tau incepe sa se dezvolte si apar si aceste cosuri, este normal varstei tale.Mai toti am avut in adolescenta.Insa e foarte bine sa iti faci programare la un dermatolog si el te poate ajuta cu un tratament bun

| Savy a răspuns:

Mergi la un dermatolog, sa nu fie altceva decat cosuri.

| cosmin21 a răspuns:

Esti la pubertate e normal

| scabex a răspuns:

Hai sa iti spun cu msa faci. ia o bucata de vata si o inmoi in spirt si pui pe cosuri o sa se usuce si o sa dispara si nu o sa iti mai apara, asa am facut si eu si chiar a mers