| anonim_4396 a întrebat:

Pistol Airsoft
Salut, doresc un pistol airsoft de auto-aparare, pe care il fololesc doar in casa, daca ma trezesc cu hotii peste mine.
Nu vreau cu gaze, ptca il folosesc in spatiu inchis.
Nu vreau sa omor victima, dar daca trag de la 4-5 m in el, sa simta si sa il doara tare in cat sa nu mai poata sa fac altceva, si cada jos.
Mi-a spus cineva, ca la el sunt bile de plastic, si eu ii pun bile metal si atunci va fi efectul dorit de mine.
Multumesc!

Răspuns Câştigător
| costel24ro a răspuns:

Nu cred ca va efectul dorit de tine,nu are asa mare putere pentru bile de metal,acum depinde ce model vrei,ce putere are,cu acumulator sau cu gaz.dar sa cada jos nu cred,o intepatura si o umflatura mica, doar atat ai sa obtii, de perforat sigur nu perforeaza nici macar 5mm,macar sa ramana bila in piele ar fi bine.dar... daca ii tragi in fata, efecte mai satisfacatoare, dar poate scoti ochii cuiva fara vina! cu bine si fara hoti in casa iti doresc!

1 răspuns:
| spidy a răspuns:

Eu zic sa stai cuminte deoarece nu o sa-i faci nimic...eu joc airsoft si am facut niste teste cu cateva arme destul e puternice, daca iti pui o geaca de fas mai groasa nu o sa-l ranesti poate doar o sa-l enervezi... daca ii tragi in ochi atunci e posibil sa intri si tu la belea(stii ce legi tampite avem in Romania) totusi exista un dan wenson parca de 5-6 jouli e foarte puternic, pretul este de 500 lei!