| Vero1 a întrebat:

Plizzz help me! eu am o colega care place un baiat de clasa a 6-a (ea e a 7-a) si a aflat ca si el o place si acum sunt impreuna(de 2 zile). baiatu vrea deja sa fie singuri...saruturi si de-al de astea. in primul rand:ei se stiu de maxim 1 saptamana, nu se cunosc foarte bine, iar el vrea deja sa se sarute cu ea. mie mi se pare foarte ciudat! doi la mana prietena mea pana acum nu a mai avut nici o relatie cu nici un baiat si ea inca nu e pregatita inca de aceste lucruri. Va rog sa imi ajutati prietena cu un sfat. Eu cred ca acel baiat e un derbeu, adica sa te saruti la doar 2 zile de cand sunteti impreuna(ei nu se stiu deloc, adica eu te plac, tu ma placi, nu e nimic ce mai conteaza, hai sa ne batem joc frate!)? doamne! voi ce a-ti face?big grin

Răspuns Câştigător
| kally a răspuns:

Deci se cunosc de o saptamana si de doua zile sunt impreuna.hmm.ciudat, adica cred ca prietena ta s-a cam grabit in ceea ce priveste acesta relatie.Se plac, dar ea nu il cunoaste foarte bine, nu stie ce fel de persoana este, iar cum el insista acum cu intimitatile dintre ei cam da de banuit.
Parerea mea e ca nu ar trebui sa-i faca pe plac, adica se se puna la cheremul lui oricand(saruturile sunt obisnuite intr-o relatie, e normal dar poate ca el are al scop)
. si in plus zici ca e mai mic decat ea, poate face chestia asta doar ca sa se laude ca are o prietena mai mare.Ai mare grija de prietena ta, nu cumva sa sufere dupa, stafuieste-o mai bine sa se desparta de el si sa fie doar prieteni pentru o perioada de timp, pana se cunosc mai bine. E si prima ei relatie si poate ca o sa aiba amintiri neplacute in legatura cu ea.

10 răspunsuri:
| DarQueen a răspuns:

Pai, draguta, uite aici sfaturi:
1 - nu te amesteca
2 - esti geloasa, se vede foarte bine
3 - baiatul respectiv vrea sa fie sigur ca ea il place, avand dezavantajul varstei.adica, in ziua de azi, fetele, in general, prefera baietii mai mari.
4 - eu le transmit ''iubiti-va mult''
5 - nu trebuie sa ai cine stie ce pregatire pentru un sarut, in fond, ce poate merge prost, avand in vedere faptul ca e primul lor sarut, nu vad nimic gresit. si oricum, eu zic ca e treaba lor, te implici prea mult in viata prietenei tale.
Sa zicema doar, ca poti sa o 'avertizezi' si atat. Nu o poti obliga sa se desparta de el. Daca va gresi, o sa iti dea dreptate, cu siguranta.
Sper ca intelegi. Aici totul depinde de ea...
happy

| Emeraude a răspuns:

Patetic...si ia spune, sex cand isi propun sa faca? Dupa inca o saptamana?rolling on the floor))
1.Baiatul acela nu este derbedeu, mai degraba un coinac inconstient care a vazut si el un film de dragoste, eventual desen animat in care cartoanele alea se pupa-n bot si i s-au sculat hormonii (intra in adolescenta, deh)
2. ce face prietena respectiva cu viata ei nu te priveste pe tine, nu ai de ce sa te implici, ramai in umbra, poti doar sa bati apropouri daca vrei neaparat, dar in niciun caz sa nu-i spui ca nu-ti convine relatia pe care ea o are cu acel baiat, altfel risti ca prietenia voastra sa se destrame, ori sa atarne de un fir de ata!
3.inteleg ca esti invidioasa, nu-ti fa probleme, o sa vina si vremea ta. Unora le zboara mintea din cuib mai devreme, altora mai tarziu!
4.Desi e un cliseu, propun in continuare sa-ti vezi de scoala, n-ai sa regreti nicio clipa ca ai pus invatatul pe primul loc! Toate se intampla la vremea lor!
5.intre prietena ta si respectivul pusti nu e niciun fel de relatie bazata pe dragoste, ci doar un sentiment de atractie fizica pe care ei nu stiu cum sa-l stapaneasca si din cauza asta confunda sentimentul acesta cu dragostea.

| Zambete89 a răspuns:

Dragutza"" si eu sunt in aceeasi situatie ca COLEGA ta. scuze ca fac "cacafonie" laughing numai ca ne cunoastem de 2 ani, dar nu ne sarutami, chestiii, mai bine nu te mai baga si eu sunt a 7-a, el a 6-a

| betty17 a răspuns:

Asta depinde de gandirea fiecaruia...la unele persoane li se pare ceva anormal sa se sarute din a2a zi, iar la altele li se pare ceva normal. daca sunt impreuna de ce sa nu se sarute(daca se rezuma DOAR LA saruturi)este normal(parerea mea)nu inseamna ca e fata parasuta sau ceva de genu.hai poate din prima zi mai merge sa nu te saruti cu el dar apoi...la urma urmei nu au o relatie de prietenie

succes

| Cretzule a răspuns:

Asa si? ce treaba ai tu cu viata ei intima daca nu cumva aceea colega esti chiar tu.

| Vero1 explică:

Da nu am specificat ca acea colega e prietena mea cea mai buna... a si nu am nici un motiv sa fiu geloasa...am prietenbig grin

| anamariaiuliana a răspuns:

Mai eu cred ca nu e normal ca sa te saruti dupa 2 zile ai grija sa nu-si bata joc de ea ca asa sunt baieti

ai grija de prietena ta. si fa ca sa nu fie primul iubita prima dezamagire. bafta! :-)

| Pisycutza_8903 a răspuns:

Pai... daca e asa cum spui tu e cam devreme...
1. dupa ce ai povestit esti putin cam geloasa...
2. el o place foarte mult si ea la fel
3. el doar se asigura ca o detine pe ea (chieste specifica unora baieti)
Sfatul meu:Lasati-o mai usor

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Esti geloasa si atat.

| symona_8867 a răspuns:

Pai nu stiu.In primul rand ea ar trebui sa-i dezvaluie ca e la prima relatie etc.Si daca deja tine la ea (ceea ce nu cred in 2 zile) ar trebui sa o inteleaga si sa depaseasca impreuna acest moment initial al relatiei lor.