| White_Black_1995 a întrebat:

de mai mult timp imi place de un baiat de la mine din scoala, numa ca este in alta clasa, si astazi dupa scoala, am fost cu o colega si el la niste bancute unde am stat la o tigara etc. si el ma tot tachina. dupa ceva vreme, ne-am dus sa o conducem pe colega aceea, dupa ce a plecat vroiam si eu sa plec, dar el m-a rugat sa mai stau, asa ca ne-am dus in parc unde am stat pe banca. am povestit, ma mai gadila eu ma uitam la el cand nu se uita si pe urma cand intorcea privirea ne uitam unu in ochii celuilalt, pe urma nu stiu cum veni dar el ma intreaba daca "gandesc cu mintea sau cu sufletul ", si eu i-am zis ca cu mintea, pe urma. ma intreaba "daca ti-ar placea un baiat necunoscut ai avea curajul sa te duci la el si sa ii spui ca il placi apoi sa il saruti " iar eu i-am spus ca nu (din pacate ) si inainte sa plece mi-a mai spus ca "ar trebui sa faci asta ". mentionez ca il plac la nebunie ...si nu stiu daca si el ma place pentru ca a fost prima oara cand am stat singuri si la scoala era gen ' servus si atat ' si as vrea sa ii spun ca il plac dar nu sunt sigura daca si el ma place .....sau cum ar trebui sa ii spun? please help me?

Răspuns Câştigător
| Alysée a răspuns:

Wow ce tare e ma bucur pentru tine da nu-l lasa sa creada ca esti disponibila /lesinata dupa el tot timpul. arata-i ce are de pierdut dac nu se grabeste cu decizia.bafta!

11 răspunsuri:
| Gabitza00 a răspuns:

Poi...eu cred ca ar trebui sa te duci la el si sa ii spui adica sa il intrebi la ce s-a referit cand a spus ala cu baiatu necunoscut..si probabil cu tachinariile nu vrea sa stie ceilalti cate place..sau chiar tu ca poate crede ca tu nu-l placii!:XDa' incearcati norocu' spune-i

| Annim a răspuns:

Ati stat la o tigara XD
El vrea sa afle daca esti in stare sa iubesti cu adevarat. Crezi ca te-ar intreba asa lucuri daca n-ar fi el baiatul necunoscut? Deci raspunsul tau s-a referit la el nu la altcineva ( el a inteles ca nu esti in stare sa-l saruti chiar daca l-ai iubi).
El te place,, si cred ca tot ceea ce vrea mai mult de la tine este sa-l saruti. daca faci acest relatia voastra va progressa in doar o secunda ( secunda cind il vei saruta ). M-ai gandeste-te poti fi fata crazy care iubeste fara frica,, sau poti fi fata timida care asteapta printul din poveste. nesiguranta este cauza ruinarii a mii de romane de dragoste. asa ca think about it,,, nu pierde timpul ghicind in musetel, GOOD LUCK happy

| Shimax a răspuns:

Ar trebui sa-i spui ca il placi pentru ca atunci cand s-a referit daca te-ai duce la un baiat necunoscut sa-l saruti..probabil se referea la el si ar trebui sa-l iei sa mai vorbiti si sa-i spui ca-l placi si ca ai fi in stare sa saruti un baiat necunoscut pe care il placi! Sper ca te-am ajutat!

| Lօllipop a răspuns:

Nu ii spune niciodata prin intermediul messului sau la telefon, cel mai bine este sa ii spui fata in fata, chiar daca este mai greu, dar trebuie sa iti faci curaj.Bineinteles ca nu trebuie neaparat sa ii spui fulger acest lucru,trebuie sa il "pregatesti". Spre exemplu cum va intelegeti. daca sunteti intr-o relatie buna,va ajutati,vorbiti si aveti o parere buna unul despre altul, atunci flirteaza cu el.Fa-i ochi dulci, zambestei cand vorbesti cu el, ii poti face si diverse complimente(gen:"imi place cum te-ai imbracat","parul tau arata foarte bine","ai un parfum foarte placut"), prin flirt ii vei da de inteles ca este o persoana mai speciala pentru tine.Cand mai spune glume, razi, chiar daca nu sunt amuzante, cand are nevoie da-i sfaturi si asculta-l clar si priveste-l in ochi cand vorbeste cu tine.Cand are nevoie, fii cea care sa il ajute.
Vezi tu, cand iti place cineva, trebuie sa lupti si sa castigi inima lui singura, nu lasa niciodata sa intervina alte lucruri.Nu pune niciodata o prietena sa lege relatia dintre voi, pentru ca ea va deveni o parte a acestui lucru si interventia altor persoane trebuie evitata cand vine vorba de baiatul indragit(cine stie cu ce surprize te trezesti). Totul trebuie sa se petreaca natural, nu prin telefon sau mess.Cand ii spui asta indirect, daca va fi nesigur iti va spune ''nu stiu" sau "poate", de ce tu nu ai nevoie.Cand ii spui asta in fata te va privi in ochi, si nu va avea unde sa se ascunda. Sper ca te-am ajutat:X
FUNDA?happy

| White_Black_1995 explică:

O prietena de-a mea iesise cu el intr-o pauza si el a intrebat-o daca il plac si ea i-a spus ca da...

| Alysée a răspuns (pentru White_Black_1995):

E clar atunci :-> sari pe el discret :d

| White_Black_1995 explică (pentru Alysée):

Cum ar trebui sa ii spun? sa ii zic ca vreau sa ii spun ceva sa il iau deoparte si cum ii spun?

| Alysée a răspuns (pentru White_Black_1995):

Nu stiu.zii cai dragut daca zice cv interesant sau stupid si sarutal pe obraz.si de aicea discutie.thumbs up

| White_Black_1995 explică:

I-am spus azi la scoala. intr-o pauza. si l-am sarutat, apoi am plecat cu o colega de la ultimele 2 ore si era el pe hol si l-am intrebat vii si tu? a venit, si am plecat am mers in parc. la un suc. si ne tot tachinam din nou. apoi am mers dupa el. si ne-am pus pe o alta banca, fata de unde erau ceilalti, noi 2 si el ma intreaba '' de cand ma placi '' si i-am spus ca din semestrul intai, el nu a zis nimic si el m-a intrebat '' iti era frica sa-mi spui, ( el stia de mult) si mi-a zis ca ce ti0am zis eu sa spui tot ce ai pe suflet, si el mi-a spus ca trebuie sa il las putin timp adica pan gen inca 2 saptamani sa isi revina din vehea relatie. si eu ma tot uitam la el si la buzele lui. si ma intreaba '' ce vrei in momentul asta. am stat putin ca ma blocasem dar apoi l-am sarutat, si. am mai stat inca putin asa si eu ma tot uitam si el zice '' a stiu ce vrei mai vrei un sarut si na. ne-am sarutat de 5 ori love struck si a avut si el inintiativa sa ma sarute. si apoi a trebuit sa plec si l-am sarutat. paranteza ( si de la un prieten de-al lui mi-a spus ca cica ma place dar sa astept )ce credeti? vreau pareri si sfaturi, va rog. fundatongue:X

| Alysée a răspuns (pentru White_Black_1995):

Wow ce tare e ma bucur pentru tine da nu-l lasa sa creada ca esti disponibila /lesinata dupa el tot timpul. arata-i ce are de pierdut dac nu se grabeste cu decizia.bafta!

| Marketa a răspuns:

Credetima ca cea zis Alysee e adevarat asa am facut si eu.

| Striped_Purpel_1997 a răspuns:

Uite ce te sfatuiesc eu... am patit si eu cv asemanator de multe ori nu aveam curaj etc. dar a venit o vreme si nu am mai putut sa tin in minte sentimentele astea. si fara sa stiu daca si el ma place i-am dezvaluit si crede-ma ca mereu am cam avut de castigat