| anonim_4396 a întrebat:

Plzzz ajutor...luna aceasta implinesc 14 ani (pe 24) si nu stiu cum sa fac cu buletinul.Parintii nu sunt in tara si nu pot veni acum (luna aceasta) trebuie neaparat sa fie aici sa semneze ceva? si spuneti-mi va rog ce acte imi trebuiesc si cum sa fac cu ele...sa ma duc la politie sau unde.urgent.Sa imi anunt parintii ca poate va fi obligatorie prezenta lor in tara :S:S:S:S:S

Răspuns Câştigător
| Nadeshiko a răspuns:

Nu stiu treba cu parintii (la mine avenit bunica) cat despre acte eu am mers cu certificatul de nastere (original si copie) iar bunica cu actul de proprietate al casei (sa dovedeasca ca locuiesc acolo cu ea. In schimb am avut nevoie si de hotararea judecatoreasca conform careia eu sunt data in grija mamei (parintii mei sunt divortati) si atat. Eu cred ca ar trebui sa te duci pana la sectia de politie si sa intrebi persoana care e responsabila cu buletinele ce ar trebui sa faci. Bafta!

1 răspuns:
| deliaa_5419 a răspuns:

Nu e obligatoriu ca luna aceasta sa iti faci buletinul! o colega de-a mea l-a facut dupa aproape 2 luni...deci poti astepta il faci mai tarziu! din cate stiu eu thinking oricum La multi ani anticipat!big grin