| virusmortal a întrebat:

Poate inlocui internetul viata reala? vad ca de toate sunt pe net si sex si intarnirii virtuale si iubiri oare trairea reala nu e mai frumoasa real decat virtual?

11 răspunsuri:
| Razvan a răspuns:

Internetul e un refugiu atat de placut ca unii nu vor sa mai plece din el.De ce? Pentru ca realitatea nu se compara cu virtualul.Acolo totul se repeta, pe cand pe net e imposibil sa nu apara ceva nou.Incepand de la retelele sociale si terminand cu jocurile virtuale toate acestea iti "mananca" timp. Timp pe care trebuia poate, sa il petreci cu familia sau facandu-ti temelewaiting
Eu sunt pro internet atat timp cat nu se exagereazawinking

GânduriAlbe
| GânduriAlbe a răspuns:

Internetul nu poate înlocui viaţa reală, asta e evident. Trăirile virtuale sunt pur şi simplu virtuale şi trebuie păstrată o limită între real şi virtual că dacă nu, nu e bine. Baftă!

nony
| nony a răspuns:

Internetul a ajuns un fel de alter-ego al unei persoane. E a doua personalitate, un comportament diferit, individual.Pentru unii internetul a devenit viata de rezerva, evadarea din realitatea fizica in ce virtuala.
Internetul va inlocui cu succes vietile multora.Aici,iti faci singur regulile, in realitatea, esti condus de regulile altora.Nu poate inlocui viata reala, dar sustine individul in viata.

nony
| nony a răspuns:

Nu, Momit, vorbesc din experienta altor persoane.

| Vizitiul a răspuns:

Internetul nu face decat sa "minta" viata reala! Sincer, de sex pe net nu am auzit si nici nu cred ca va putea face cineva sex pe net. Categoric, trairile virtuale sunt sub cele reale.

| Vizitiul a răspuns:

BogdanSl-Prietene, omul vorbea de relatiile ce se pot crea pe internet intre doi sau mai multi oameni, nu de ceea ce gasesti pe diferite site-uri. Se pot forma "prietenii", "iubiri" etc. Dar de sex virtual, eu chiar nu am auzit. N-am nicio vina daca tie ti-a "zburat" mintea la filme porno, asta denota ca le urmaresti des. Si eu le urmaresc, nu-i nici un fel de problema, dar nu la asta se referea intrebarea.

| Vizitiul a răspuns:

Nony-Vorbesti din proprie experienta?happy

| DragonFLoW a răspuns:

Hah, progresul tehnic e din ce in ce mai rapid, cererea consumatorilor (oamenilor ) de internet e din ce in ce mai mare, moda de a avea facebook va fi ca nevoia de a manca, sa vb pe mess va fi ca mersul la toaleta, netul va castiga teritoriu impotriva altor prioritati ale omului, lumea online este mai sigura ca viata reala, nu presupune atatea riscuri; omult devine din ce in ce mai slab este ranit din ce in ce mai usor nu mai face fata stresului vietii, si se refugiaza in lumea lui virtuala. Fi sigur ca cineva va inventa sexul pe net(mai exact la distanta), trebuie doar sa fii creativ si sa ai sume imense de bani. Apropo nu exista tari gen Romania, exista oameni si oameni, oameni disperati oameni obsedati oameni de rahat si oameni si mai de rahat, Bogdan n-ar trebui sa bagi toata Romania in rahat din cauza calitatilor tale principale lenea si prostia, inca mai sunt oameni cu capul pe umeri care probabil si ei se pierd in lumea virtuala dar stiu pe unde sa o ia in asa fel incat sa ajunga iar cu picioarele pe pamant, dar oare pentru cat timp vor mai fi asa oameni; cel putin stim ca nu pentru mult timp.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ai facut sex virtual

| preoteasa_9870 a răspuns:

Niciodată. Internetul e doar o completare (uneori înșelătoare) a vieții reale, însă zâmbetele ne fac viața mai frumoasă, nu emoticoanele.