| AdelaPopescu a întrebat:

Oare cati de pe TPU nu au o viata reala si stau toata ziua in fata monitorului intr-o lume virtuala, tot ocupandu-si timpul cu prostii de genul "a incerca sa fie pe placul tuturor si a-si aduna cat mai multe funde, a da raspunsuri banale si roz, a concura cu altii, a tot urmari, judeca, raporta pe altii" punand la suflet tot ce se intampla aici, facand atata caz din orice cuvant spus virtual de pe niste conturi virtuale, persoane pe care nici macar nu le cunoastem in realitate?

Oare cati chiar nu au o viata personala si nu ies din casa pentru ca TPU si internetul le mananca creierul si tot incearca sa impresioneze pe acest site unde nici macar nu vezi informatii despre persoane si cica nu ai voie sa legi legaturi si sa discuti privat prea mult cu alti useri pentru ca se baga textul "TPU nu e site de matrimoniale". Adica e interzis sa ceri id-ul pe TPU si alte rahaturi de astea. Facebook e site serios sau Deviant art + site-uri de arta/fotografie, nu aici unde oricine se poate da oricine si multe raspunsuri sunt aiurea si infantile si o gramada de intrebari de acest gen. Mai lasati net-ul si GET A LIFE.

4 răspunsuri:
| Djlsghtnquuw a răspuns:

Cred ca si tu te incadrezi in categoria asta,si totusi,ce iti pasa tie de altii? E viata lor, fa ce vrei tu cu a ta, nu cu a lor.

| BaiatulDePeTPU a răspuns:

Buna,Adela!
Eu nu te cunosc, tu nu ma cunosti, dar eu iti pot spune despre mine ca nu stau toata ziua in fata monitorului...si nu sunt o persoana diferita pe net fata de ce sunt in realitate.nu sunt in masura sa dau sfaturi pe TPU, ci doar imi spun parerile.Cat despre intrebarea:"Oare cati chiar nu au o viata personala si nu ies din casa pentru ca TPU si internetul le mananca creierul si tot incearca sa impresioneze pe acest site?"
Incerc sa raspund cu o alta intrebare:Tu cati crezi ca vor spune "Da, eu chiar nu am o viata personala si nu ies din casa pentru ca nu stiu sa socializez cu lumea in viata reala."? Este ilogic.Nimeni nu ar recunoaste,toti ar incerca sa zica"Da pai eu toata ziua sunt afara cu prietenul/prietena/prietenii tu spui prostii cand ii acuzi pe unii ca nu ies afara..."
Din pacate, asa e!big grin
Pa, pa

| Amaya a răspuns:

Facebook e un site serios? Poate era la inceput, inainte ca toti cei de pe hi5 sa-l populeze. Consider ca in mediul virtual nu se pot lega prietenii, indiferent de site. Da, poti sa ajuti, poti sa iti dai cu presupusul, poti sa comentezi ce zic unii si altii, poti sa oferi detalii despre viata ta aflandu-te sub protectia anonimatului. Sau poti sa nu faci toate astea. Tot ce tine de internet este o mascarada, din punctul meu de vedere. Prietenii mei nu se vor afla niciodata in calculatorul meu, iar despre viata mea nu vor sti niciodata necunoscutii. Uneori, nici cunoscutii, pentru ca fata de altii, cunosc granita dintre privat si public. Prin urmare, oamenii mai au si vieti, iti vine sau nu sa crezi. Sa ai o zi buna in continuare.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Foarte buna intrebare. Dar vazand cum creste generatia de azi, cred ca raspunsul vine de la sine. O observatie extraordinar de buna si de pertinenta. Felicitari.