| anonim_4396 a întrebat:

Poate parea amuzanta intamplarea, insa m-a impins intr-o dilema.
Cu ocazia unei reuniuni de familie, am venit sambata si duminica la bunici, care locuiesc la tara.
Toate bune si frumoase, pana cand ma duc sa duc niste hartie igienica la WC(WC cum este la tara, in fundul gradinii). Cum am facut, cum n-am facut, ca aveam telefonul in hanorac, si m-am aplecat sa las hartia, si telefonul a aterizat in c***t(scuzati expresia). Pentru moment, nu am constientizat ca telefonul cu touchscreen pe care tata si mama mi l-au cumparat de ziua mea cazuse in c***t. Apoi, dupa ce m-am trezit la realitate, m-am dus sa iau o bata, crezand ca poate, poate voi mai salva ceva. Spre fericirea mea, am adus telefonul mai aproape de acea gaura, iar c***tul, respectiv telefonul, nu erau departe, si cand am intins mana(va dati seama ce disperata eram) evident ca la ghinionul meu, telefonul s-a dus inapoi, nu stiu cum naibii a alunecat(secretele fizicii, cred ca asta era forta de atractie a c***tului), iar eu am apucat dupa cum era de asteptat, c***t.
Si fiindca exista o limita a rabdarii, am plecat, lasand telefonul in tot c***tul.
Nu am spus nimanui ce s-a intamplat cu cateva ore mai devreme, insa nici nu o sa spun. Ar trebui sa inventez o scuza, insa nu stiu ce.
Mama a zis sa ma duc pana la o vecina sa iau niste lapte, si ma gandisem sa le spun tuturor ca am pierdut telefonul pe drum, va merge oare?
Nu eram pe abonament, deci nu trebuie sa dau niciun telefon care sa-mi anuleze abonamentul.
As vrea niste sfaturi sa par mai credula, sau daca stiti alte scuze.
Nu vreau raspunsuri de genul :Ar trebui sa le spui parintilor sau asa.
Funda+vot

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Mai bine era să le spui atunci! Scuze dar m-am amuzat teribil când am citit. Ar trebui să postezi și la Amuzamente. Dacă le spui că ai pierdut telefonul acum 2, 3 zile nu te va crede așa că o să le spui că l-ai pierdut chiar în ziua când le spui treaba asta. Păi să vedem îți dau un exemplu și te iei după el : Să zicem că ai plecat la magazin sau în altă parte și te întorci liniștită acasă și spui i-a să scot telefonul să-i dau un mesaj lui X sau să îmi fac o poză, bagi mâna în buzunar sau unde îl aveai și te cauți bine, zici nu e în buzunar. Mamă dă-mi beep ( poate sună în wc, da nu mai are cum) că nu e telefonul, știu ca l-am luat cu mine afară, tu l-ai văzut? Și îl cauți „agitată" prin casă, îți schimbi mimica feței, cazi pe gânduri. Părinții vor spune că ți l-au furat și tu : Da e posibil, în spatele meu a stat unu suspect, își ascundea fața...vai ce mă fac, cred că el mi l-a luat. Exact cum ai proceda dacă ți l-ar fura în tramvai sau în autobuz, ai realiza pe drum sau acasă și te-ai gândi la cel cu pricina. Baftă! Să ne zici și nouă dacă a funcționat!

9 răspunsuri:
| Zoet a răspuns:

Pai...nu stiu thinking

Mi-a placut ca ai acest spirit de a povesti, am ras putin la rezumatul tau. Dar stiu prin ce treci, si e greu. Mai ales ca era un telefon scump si primit de ziua ta.

Cred ca va merge sa le spui parintilor tai ca l-ai pierdut pe drum, dar oare nu te va trimite sa-l cauti, caci stiu ca asa sunt parintii...

Sau odata si-odata nu o sa gaseasca acel telefon in c***t?

| Foca a răspuns:

Salut. Spunele parintilor, si fa ceva si cauta ala ca pana la urma sti unde e laughing) in ca**t.
Succes.
Ciaohappy

| helpu a răspuns:

Eu in locul tau bagam mana in c***t. Pt telefon. Vorbesc foarte serios. Baga mana si scoate-l. Scoate`i bateri si baga`l in ceva.In detartrant,, in clor...in orice.sa miroasa frumos. Ca daca e scoasa bateria nu se strica. Si nu mai spune la nimeniwinking > Vorbesc foarte serios happy. Dar nu le zice. Le zici ca l`ai pierdut. ii zici ca nu stii unde happy

Bafta!

| lylo a răspuns:

Io zic sa le zici adevaru cu tot cu detalii ca aici ca pana la urma nu ai facut-o intentionat big grin si cred ca nu o sati zica nimic

| TitiDrLove a răspuns:

laughing) ce funny esti.
oricum. de ce sa nu le spui adevarul? te vor intelege. laughing

daca nu :
le zici ca l-ai pierdtu
le zici ca l-ai lasat in buzunarul lor la tara laughing

| BeautyTeacher a răspuns:

Doamne.m-am saturat de copii de bani gata oh go on
deci ce frate daca puneai mana in WC si scoteai telu? te murdareai oleaca de *** frate da apoi te dezinfectai da salvai telu da tu nu fratee ca esti prea fitoasa, lasa ca iti cumpara mamica si taticu altu, stai calm
MURITI PROSTILOR!
HUOO! MURITI PROSTILOR!

| L33thaLL a răspuns:

Mama.Tata am facut kka pe tel laughing

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Am fost impresionata de raspunsuri si sfaturi.
Unele persoane au zis ca sunt cam fitoasa ca nu am bagat mana in c***t,si pe acelea le-as ruga sa reciteasca ce am zis eu, pentru ca am vrut sa iau telefonul de acolo si a alunecat, si am ramas cu mana plina de c***t. Multumesc tuturor de raspunsuri!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ovidiu95,am fost la cercetat, si telefonul nu se mai vede, deci s-a afundat in c***t. Si va asigur pe toti ca nu am posibilitatea pentru ca este un spatiu restrans acolo sa sap in c***t si oricum aparatul nu va mai functiona cum trebuie.