| madacomm a întrebat:

Poate sa imi spuna cineva cati ani de studiu(inclusiv rezidentiat) sunt pentru specializarea"nutritie si dietetica" din cadrul facultatii UMF Iasi? Sper sa ma lamureasca cineva.Multumesc!

1 răspuns:
| MihaelaA1988 a răspuns:

Buna. Daca te referi la facultatea de Nutritie din cadrul facultatii de Medicina iti pot spune cu certitudine ca este vorba de 3 ani(am absolvit si eu acolo) Urmeaza bi einteles masterul de 2 ani. Daca vb de specializarea de dupa facultatea de medicina nu as sti sa iti spun exact insa cred ca doi ani. Succes!