| AloneQsFini a întrebat:

Poi sa va spun ce mi s-a intamplat.sunt clasa a 8-a si acum o saptamana am facut fisa de inscriere pentru liceu. jh eu am media km mica (9.06) si am pus ca prima optiune mate-info la un liceu unde anul trecut sa intrat cu 9.05 si a doua optiune un liceu la fel de bun dar cu profil mai slab unde sa intrat cu 8.87.Sunt intr-o stare f naspa... mi-e frica sa nu pierd ambele optiuni. voi ce ziceti?

7 răspunsuri:
| BRoxana a răspuns:

Pai, nu cred ca le pierzi, depinde cat de multi vor sa se inscrie ca na, apropo liceu din ce oras?

| Iva a răspuns:

Mediile mai cresc sau mai scad, dar nu cu foarte mult. Uite poti sa vezi pe www.admitereliceu.ro cum au evoluat mediile de-a lungul timpului, eu n-am vazut diferente foarte mari. Daca ai 9, 06 e foarte posibil sa intri chiar la prima optiune. Depinde de concurenta!

| x_7728 a răspuns:

Oana si Craiovamax, anul acesta mediile nu vor scadea, din contra vor creste cu circa 13- 20 de sutimi, uitati-va pe ierarhia care s. a publicat pe admitere.edu.ro, fata de anul trecut. Lonely, depinde de cat de multe persoane cu media mai mare decat a ta vor la primul profil. Sincer, nu sunt sigura ca vei reusi la primul profil, dar nu zic nici ca nu vei reusi, vom vedea, insa la al doilea profil cred ca intri. big hug

| x_7728 a răspuns:

Ei Craiovamax, te contrazic din nou. Uite si exemplu :
Mate info – 9. 36
Stiinte ale naturii – 9. 23
Filologie – 9. 18
Stiinte sociale – 9. 19

Mate info – 9. 55
Stiinte ale naturii – 9. 41
Filologie – 9. 18
Stiinte sociale – 9. 30

Mate info – 9. 28
Stiinte ale naturii – 9. 13
Filologie – 8. 95
Stiinte sociale – 9. 21

Mate info – 9. 43
Stiinte ale naturii – 9. 42
Fiilologie – 9. 24
Stiinte sociale – 9. 17

Si. finally : 2010:

Mate info – 9. 51
Stiinte ale naturii - 9. 67
Filologie – 9. 44
Stiinte sociale - 9. 39

Desigur, daca tu inca crezi ca nu am dreptatethinking ok thinking

| Craiovamax a răspuns:

Cum spune si Oana : Mediile sunt in scadere de 3 ani incoace.

De exemplu: Eu in 2007 nu am intrat la prima optiune cu media 9. 08 dar anul viitor s-a intrat cu 8, 11 sau cu 8.30.De la an la an scade media de admitere la liceu.

Media ta, 9. 06 este foarte buna! Crede-ma! Prea putini din pacate isi mai dau interesul pentru scoala.

Sunt convins ca vei intra la mate-info unde iti doresti si mai mult de-atat, vei fi printre fruntasii din clasa tahappy

Bafta si ne auzim cand ai intrat la mate-infowinking

| Craiovamax a răspuns:

Trebuie sa il contrazic pe X :

La liceul meu de exemplu: In 2007 s-a intrat cu 8. 76, in 2008 s-a intrat cu 8. 49, in 2009 s-a intrat cu 7. 28 - Profil Mate-Info

In 2007 s-a intrat cu 8. 62, in 2008 s-a intrat cu 8. 27 iar in 2009 s-a intrat cu 7. 87 -Stiintele Naturii

Scad scad scad mediile, daca tu X inveti mai bine nu inseamna ca si restul sunt genii ca si tine.Nu stiu de unde ti-a venit ideea asta ca mediile cresc, daca ultima medie a fost 5. 25 si acum a fost 6. 25 e intr-adevar o crestere dar la media lui, Lonely n-are de ce sa isi faca griji - Parerea mea

PS: Invat la unul din cele mai bune licee din oras asa ca nu va aud ca mediile au scazut deoarece liceul este slab!

Si

| baubau_9290 a răspuns:

Dc sa pierzi ambele optiuni?
eu zic ca vei intra la prima :d si eu sunt pe-a 8a si desi am medie suficienta sa intru unde vreau, am auzit ca mediile vor scade ft trebuie anul asta.asa ca nu-ti mai fa griji si bafta!batting eyelashes sa intri unde vrei tu :p